Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Problema Master Transpose - KORG PA600 | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Salutare, ma confrunt cu urmatoarea problema la un KORG PA-600: cu optiunea Master Transpose deblocata ( in Global), in momentul in care schimb anumite Performante ( tonuri), se schimba si transpunerea clapei: 0...-2...1...etc. Cu optiunea Master Transpose blocata...nu se schimba transpunerea la schimbarea Performantelor. Ce trebuie facut in acest sens ? Am nevoie ca Master Transpose sa ramana deblocat ( in Global), pentru a face numite salvari in Song Book. Multumesc. [ Edited Wed, 21 Dec 2016, 11:40AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
Solutia este sa inveti gamele si sa nu mai folosesti transpunerea
|
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
@ciury: pun pariu ca si tu ai butoanele de Transpose tocite ? ...desi nu stii toate gamele
[ Edited Wed, 21 Dec 2016, 02:55PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| angelitto |
|
||
![]() ![]() Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014Posts: 1130 |
Hai sa o luam pe rand. Master Transpose trebuie sa fie deblocat ca sa poti salva Transpozitia si in Songbook. Dar daca folosesti un ritm si e "-2", cand schimbi o performanta, se trece automat pe 0. Asa e la Korg, nu ai ce face. Daca insa esti pe 0 si cand schimbi o performanta se trece pe -2 (sau altele) inseamna ca acea performanta nu a fost memorata cu 0 la transpozitie si trebuie sa o memorezi din nou cand e la 0. Sper ca ai inteles ceva
|
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Multumesc Angelitto. Deci..."it's not a bug, it's a future"
|
||
| Back to top |
|
||
| angelitto |
|
||
![]() ![]() Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014Posts: 1130 |
Cam asa ceva
|
||
| Back to top |
|
||
| bits |
|
||
|
Guest
|
turkish-man a scris ... Multumesc Angelitto. Deci..."it's not a bug, it's a future" E mai mult o "caracteristica",decat un "viitor". |
||
| Back to top |
|
||
| orgasev |
|
||
![]() Registered Member #12951
Joined: 09 Jun 2013Posts: 71 |
Asta se intampla cand nenorocesti orga cu transpusul.
|
||
| Back to top |
|
||
| NxSound |
|
||
![]() ![]() Registered Member #2689
Joined: 29 Oct 2008Posts: 766 |
orgasev a scris ... Asta se intampla cand nenorocesti orga cu transpusul. fratioru eu am cantat cu vreo 10 solisti anu asta toti acelasi program din tonuri diferite ce faceam stateam sa invat pana si ca bogat e greu din la b. ........ ca nu se poate din sol minor sau la min din la bemol T_T off. |
||
| Back to top |
|
||
| sarac.lipit |
|
||
![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2424 |
păi...dacă n-are ...ce te mai chinuieşti cu modelul ăsta? îţi iei tractor doar să te ducă pe tarla....şi să-i dai la sapă? hai...că eşti acordeonist o dai din toate gamele dar tu înlocuieşti 8 oameni, ce naiba să mai înveţi? îţi iei sculă să te ajute sau te apuci de frunză şi-i dai prin toate bemoalele fără probleme...sau drîmbă...dar trebe şcoală... [ Edited Sat, 24 Dec 2016, 11:17AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri de Braci uvn
Salut oare nu poti sa imi trimiti astea pe email te rog? nu mai pot descarca de pe site-email-
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.












