Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Ajut cu Korg Pa Manager v.4 | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
unaidiu a scris ... Pasii descrisi mai sus , ii cunosc destul de bine , dar crede-ma ca ceva nu este in regula , ceva nu iese bine dar nu am gasit nicaieri raspunsul pana acum ... eu am uploadat doar tonuri de rototom din diverse seturi de korg aici : LINK: Click aici! ... ... toata percutia nu stiu cum se aranjeaza in kontakt ...daca esti dragut ar fi foarte util sa pui la upload ... Bafta Maxima si multumesc pentru ajutorul acordat . cautand pe la download tonuri kontakt,am vazut ca multi au urcat special pentru tine set tobe manele,rototom-uri etc.daca nimic nu te-a multumit,pai sa fi sigur ca eu as face si mai prost pentru ca nu stiu sa lucrez bine cu kontakt.imi pare rau ca nu te pot ajuta poate altcineva priceput citeste pe aici si te va ajuta. Succes! [ Edited Fri, 03 Aug 2018, 05:59PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| vitallis |
|
||
![]() Registered Member #14462
Joined: 29 Aug 2014Posts: 59 |
miki ai incercat sa incarci setul lui ad care la uploadat fantastic?
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
vitallis a scris ... miki ai incercat sa incarci setul lui ad care la uploadat fantastic? Da,dar când nu aveam parola.asta seară când ajung acasă încerc sa bag parola si.l testez. |
||
| Back to top |
|
||
| vitallis |
|
||
![]() Registered Member #14462
Joined: 29 Aug 2014Posts: 59 |
astep vesti bune. Succes in continuare. Eu am incarcat in clapa semplerele dar nu merg
|
||
| Back to top |
|
||
| vitallis |
|
||
![]() Registered Member #14462
Joined: 29 Aug 2014Posts: 59 |
eu am deschis pcm cu adobe audition dar suna rau in orice frecventa. music studio a deschis numai o parte din semplere si sunt toate compresate. nu poti decompressa pcm? wavurile au calitate 16 bit si 22 000hz
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
vitallis a scris ... eu am deschis pcm cu adobe audition dar suna rau in orice frecventa. music studio a deschis numai o parte din semplere si sunt toate compresate. nu poti decompressa pcm? wavurile au calitate 16 bit si 22 000hz Sigur,am sa le decompresez,numai ca va trebui sa aștepți pana marti-miercuri,ca sunt la mare. |
||
| Back to top |
|
||
| vitallis |
|
||
![]() Registered Member #14462
Joined: 29 Aug 2014Posts: 59 |
Odihna placuta.Si sa revii cu multa energie.
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
vitallis a scris ... Odihna placuta.Si sa revii cu multa energie. Multumesc frumos. |
||
| Back to top |
|
||
| albundy |
|
||
![]() Registered Member #10099
Joined: 28 Mar 2011Posts: 576 |
Frate dar ai convertit ceva seturi nu gluma . Am si eu o rugaminte : Poti sa convertesti (pentru mine si toti baietii ) niste seturi de tonuri doar pentru seria PA? Sa le decompresezi, ma intereseaza sa-mi scot eu kmp apoi din 2 seturi cu tonuri .Tonurile, in marea lor majoritate sunt compresate . O sa le urc pe site si cand ai tu timp ,daca vrei . Sunt niste tonuri foarte bune acolo si le vreau decompresate. Mai departe ma descurc eu cu socaterea kmp-urilor din seturi. Doar trebuiesc decompresate. Cred ca de pa3x sunt . Le-am uploadat, amandoua seturile intrun folder. Mi-a aparut pagina alba ,cred ca s-au uploadat, vedem zilele astea daca nu mai incerc iar. Apropo, vazusem ca intrebase cineva ,parca pustiulica, nu ma retin , daca exista pe site setul lui Asmir Zukic. Din cate stiu eu, nu cred sa existe . Dar ai bafta daca il doresti, il am eu, o sa-l caut si il uploadez
[ Edited Wed, 08 Aug 2018, 11:08PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
albundy a scris ... Frate dar ai convertit ceva seturi nu gluma . Am si eu o rugaminte : Poti sa convertesti (pentru mine si toti baietii ) niste seturi de tonuri doar pentru seria PA? Sa le decompresezi, ma intereseaza sa-mi scot eu kmp apoi din 2 seturi cu tonuri .Tonurile, in marea lor majoritate sunt compresate . O sa le urc pe site si cand ai tu timp ,daca vrei . Sunt niste tonuri foarte bune acolo si le vreau decompresate. Mai departe ma descurc eu cu socaterea kmp-urilor din seturi. Doar trebuiesc decompresate. Cred ca de pa3x sunt . Le-am uploadat, amandoua seturile intrun folder. Mi-a aparut pagina alba ,cred ca s-au uploadat, vedem zilele astea daca nu mai incerc iar. Apropo, vazusem ca intrebase cineva ,parca pustiulica, nu ma retin , daca exista pe site setul lui Asmir Zukic. Din cate stiu eu, nu cred sa existe . Dar ai bafta daca il doresti, il am eu, o sa-l caut si il uploadez Sigur,ti le fac,numai ca pana saptamana viitoare marti-miercuri,nu sunt acasa. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








