Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg pa900 decompresare | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Intradevar miki67 tonul este kmp o sa incerc asa cum ai spus si daca nu ma descurc o sa pun link cu tonul respectiv . Multumesc mult miki 67 ptr. tot.
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Intradevar miki67 tonul este kmp o sa incerc asa cum ai spus si daca nu ma descurc o sa pun link cu tonul respectiv . Multumesc mult miki 67 ptr. tot. Pentru putin cipri! uite si un tutorial mai complect si complex,facut de d-nul Andronescu. LINK: Click aici! |
||
| Back to top |
|
||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Am trecut de curand la korg cam de 2 saptamani,pare un pic complicat ce vad in tutorial , dar te rog miki67 cand ai timp poate faci tonul in format pcg,sa fie de folos si pentru cine nu stie ,linkul este in chat. Multumesc miki67 ptr. tot timpul acordat.
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Am trecut de curand la korg cam de 2 saptamani,pare un pic complicat ce vad in tutorial , dar te rog miki67 cand ai timp poate faci tonul in format pcg,sa fie de folos si pentru cine nu stie ,linkul este in chat. Multumesc miki67 ptr. tot timpul acordat. cipri ti l-am facut si urcat la download.asteapta doar sa fie aprobat. Bafta! |
||
| Back to top |
|
||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Multumesc miki67, sa ai parte numai de bine impreuna cu cei dragi.
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Multumesc miki67, sa ai parte numai de bine impreuna cu cei dragi. Multumesc asemenea! |
||
| Back to top |
|
||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Salut miki67 am descarcat tonul , am instalat dar nu se aude nimic , am repetat operatiunea iarasi nimic ,oare mai trebuie sa fac ceva si nu stiu eu?
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Salut miki67 am descarcat tonul , am instalat dar nu se aude nimic , am repetat operatiunea iarasi nimic ,oare mai trebuie sa fac ceva si nu stiu eu? Da,ar trebui sa mai citesti manualul clapei Sper sa stii de gluma... Hai sa vedem cum se incarca un ton pcg: Media-selectezi stick-ul unde ai setul respectiv,selectezi setul,Open-Sound-Open-User-ul care te intereseaza (in cazul asta ai doar User1) Open.Acum ai pcg-ul.poti face doar Close sau Load.tu faci Load.selectezi o locatie libera unde sa-l incarci si dai Ok. asta este tot. Succes! [ Edited Sun, 02 Dec 2018, 08:54PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Buna miki67, exact asa am procedat si am mai incarcat si style si tonuri din seturi diferite manual selectiv , dar aici dupa ce-l selectez ca ton sa cant pe clapa nu se aude nimic, ce-i drept am pus in user 2, dar oare la octave nu am dat mai sus sau mai jos , o sa vad cand ajung acasa. Referitor la manual am solicitat in lb. Romana ca nu prea ma descurc in engleza dar o fac cand am timp. Multumesc miki67. |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Buna miki67, exact asa am procedat si am mai incarcat si style si tonuri din seturi diferite manual selectiv , dar aici dupa ce-l selectez ca ton sa cant pe clapa nu se aude nimic, ce-i drept am pus in user 2, dar oare la octave nu am dat mai sus sau mai jos , o sa vad cand ajung acasa. Referitor la manual am solicitat in lb. Romana ca nu prea ma descurc in engleza dar o fac cand am timp. Multumesc miki67. ok. cipri eu am probat din nou tonul si este totul ok. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






