Forums
| Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Defectiuni, reparatii, configurare si setari PC |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Ajutor laptop | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| adrianos |
|
||
|
Guest
|
salutam am un laptop fuzitsu siemens in care de curind am instalatt windows 7 ultiate si cind vorbesc pe mesenger pe microfon eu aud beton iar celalalt nu ma aude de loc precizez ca am microfon incorporat . comfiguratie intel core 2 duo de 2.00Ghz 2 G ram . ce sa fac sa mearga microfonu? driver e ultim u pus pentru win 7 mai mentioner ca atunci cind ascult muzica si apas orce tasta sau mouspad-ul se aud nuste pocnituri mici infundal ca atunci cand ascultam o placa de vinil veche si zgariata [ Edited Mon, 15 Feb 2010, 12:44PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| amboo |
|
||
|
Guest
|
E o problema de driver, chiar daca-l ai pe ultimul asta nu inseama ca e pactic 100% compatibil cu windows 7...teoretic o fi.
|
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
palgiat sau stiinta, toti ne-am obisnuit sa spaunem "a sigur e de la driver", fara sa stiie multi ce inseamna cu adevata acel driver. Bine ca nu zicem "a e de la winows, reinstaleaza" Rezumandu-ma la problema de mai sus, cauzele pot fi multe inclusiv sistemul de operare sau driverul asta in cel mai rau caz. cel care a comentat, si-a imaginat ca daca vcelelat nu te aude e pentru ca volumul la record control e pe minim sau chiar ep mute, sau nu e setat sa inregistreze de p emicrofon? Tin se precizez pentru cine nu stie ca pentru a te auzii celelat trebuie sa ti se inrtegistreze vocea si sa se transmita printr-un protocol de transport la destinatie unde este decodata. Pacaniturile pot fi de la susnetele sistemului de operare, care seud cand aspesi pe taSTE |
||
| Back to top |
|
||
| admin |
|
||
![]() ![]() Registered Member #1
Joined: 21 May 2008Posts: 1773 |
Verifica in mixerul de la placa de sunet daca nu cumva e microfonul pe "Mute".
|
||
| Back to top |
|
||
| DorinelParadox |
|
||
![]() Registered Member #6316
Joined: 19 Feb 2009Posts: 1164 |
Problema de driver!
|
||
| Back to top |
|
||
| Cristi Audya |
|
||
|
Guest
|
la mine intra in conflict cu wireless-ul,am pus alte drvere
|
||
| Back to top |
|
||
| adrianos |
|
||
|
Guest
|
head admin daca deschid mic de la mixer atunci se aude la celalalt un zgomot de fond infernal si tot nu ma aude. cei de facut? cu respect si eu am wireless [ Edited Tue, 16 Feb 2010, 10:59AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
tare mi-e ca nu ai pus pe messenger la setari, microfonul ci line in. Tu te auzi in casti daca scoti mute de la microfon si ridici volumul? ar trebui sa te auzi, intarziat un pic... daca nu te auzi, pot fi multe, poate ti s-a stricat chiar microfonul. Daca driverul nu era bun, nu se auzea nici la tine nimic. |
||
| Back to top |
|
||
| adrianos |
|
||
|
Guest
|
da florine ma aud dar nu inteleg de ce celalalt nu ma aude
|
||
| Back to top |
|
||
| amboo |
|
||
|
Guest
|
ciury a scris ... palgiat sau stiinta, toti ne-am obisnuit sa spaunem "a sigur e de la driver", fara sa stiie multi ce inseamna cu adevata acel driver. Bine ca nu zicem "a e de la winows, reinstaleaza" Rezumandu-ma la problema de mai sus, cauzele pot fi multe inclusiv sistemul de operare sau driverul asta in cel mai rau caz. cel care a comentat, si-a imaginat ca daca vcelelat nu te aude e pentru ca volumul la record control e pe minim sau chiar ep mute, sau nu e setat sa inregistreze de p emicrofon? Tin se precizez pentru cine nu stie ca pentru a te auzii celelat trebuie sa ti se inrtegistreze vocea si sa se transmita printr-un protocol de transport la destinatie unde este decodata. Pacaniturile pot fi de la susnetele sistemului de operare, care seud cand aspesi pe taSTE Vad ca te-a lezat un pic postarea mea.. ai instalat vreodata o placa de sunet manual (port, irq, dma) ? ...nu cum se instaleaza acum prin intermediul unei aplicatii si nu trebuie decat sa dai next, next, finish. [ Edited Tue, 16 Feb 2010, 01:51PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]







