Forums
| Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Ora de muzica |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Unul pe saptamana ...(5) Sol major | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| valentinpa1x |
|
||
![]() Registered Member #8486
Joined: 09 Dec 2009Posts: 19 |
va dau dreptate domn profesor io am de pierdut
|
||
| Back to top |
|
||
| Neuronu Intelectual |
|
||
![]() Registered Member #5453
Joined: 28 Jan 2009Posts: 221 |
respecte maxime , intr-adevar o initiativa foarte buna si de foarte mare ajutor, cu respect si din partea mea
|
||
| Back to top |
|
||
| robert84 |
|
||
|
Guest
|
multumim dl Arland,mistho dar pt cine stie sa citeasca partituri,ni le puteti pune si asa mai babeste:A,Bmaj,Gm....etc,asa poate intelegem cu toti...sper sa nu supar pe nimeni cu ce am zis...
|
||
| Back to top |
|
||
| case-senzitive |
|
||
![]() Registered Member #9009
Joined: 06 Mar 2010Posts: 166 |
da domnul profesor ca nu toti stim sa citim partituri ca viata asta este cruda si nu toti au avut posibilitati sa faca o scoala in domeniu dar in schimb poate suntem mai talentati decat cei care zic ca au facut scoala,bineinteles nu e ptr toata lumea clar.....!
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
puneti mana pe orice manual de incepatori, pentru orice instrument: prima lectie , chiar inainte de a prezenta instrumentul, este cea de teorie generala. acolo se poate invata tot ce e necesar pentru a citi o partitura, cat de cat. mai ramane studiul pentru a avea si rapiditate
|
||
| Back to top |
|
||
| Sergiu Prodan |
|
||
|
Guest
|
case-senzitive a scris ... da domnul profesor ca nu toti stim sa citim partituri ca viata asta este cruda si nu toti au avut posibilitati sa faca o scoala in domeniu dar in schimb poate suntem mai talentati decat cei care zic ca au facut scoala,bineinteles nu e ptr toata lumea clar.....! constat ca unii se baga sa scrie in threaduri ori au treaba ori nu doar or fi ei mai cu mot in frunte ! bravo case-senzitive ai atins punctul forte cu acest raspuns omul face un bine si incearca sa ajute si ai dat un raspuns extraordinar drept multumire ! ce sa-ti spun cica unii suntem mai talentati decat cei cu scoala ! bravo frate sa fi sanatos daca e asa inseamna ca nu mai ai nevoie de acest ajutor si atunci ma intreb ce cauti in acest thread ? daca esti atotstiutor si nu ai nevoie de ajutor lasa-i pe ceilalti care au habar macar sa citeasca o partitura sa-si faca treaba poate pe ei ai ajuta ! te felicit daca tu ai ajuns sa nu mai inveti nimik si le stii pe toate dar lasa pe altii sa invete ! mentionez ca nici eu nu am facut scoala sunt lautar deja batran urechist si nu stiu boabe cum se spune in lumea noastra dar sincer i-mi pare rau ca nu am invatat si scoala ! Domnu Arald i-mi cer eu scuze pt cei care dau raspunsuri in scopul de a nu se plictisi sau de a avea activitate pe acest site si va multumim inca odata pt ceea ce faceti ! multa sanatate ! |
||
| Back to top |
|
||
| arald73 |
|
||
|
Guest
|
pentru cei mai "tineri" in tainele muzicii instrumentale![]() |
||
| Back to top |
|
||
| 67jack |
|
||
![]() Registered Member #8619
Joined: 27 Dec 2009Posts: 97 |
Buna treaba! Cred ca cei care vor "mura-n gura" asteapta sa le puneti si degetatia pe clape. :rolfz: Un sfat pentru incepatori: luati si exersati iar apoi nu mai aveti nevoie de Am, E, C..., nici de midi ca le faceti voi insiva!.Multumim dl. profesor!
|
||
| Back to top |
|
||
| lupica |
|
||
|
Guest
|
multumesc....
|
||
| Back to top |
|
||
| arald73 |
|
||
|
Guest
|
cand terminati aceasta parte ...postez urmatoarele...![]() |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]









