Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
Explicatii utilizare PSR 9000 !
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
gabi3213
Sun, 28 Nov 2010, 07:10PM
Registered Member #2854
Joined: 03 Nov 2008
Posts: 586
ai dreptate vali scuze.

Back to top
cattalin
Mon, 29 Nov 2010, 08:26AM

Registered Member #9678
Joined: 30 Jul 2010
Posts: 8
'neata la toata lumea. Dupa multe dureri de cap (de nervi)...si stomac (de la litri intregi de cafea), am reusit. Problema era intradevar de la hard. L-am schimbat, partitionat in 4 partitii de 2 gb si formatat direct din calculator in FAT (la formatarea din clapa mi-a cerut parola!!), copiat fisierele "buf" si "usr" , instalat cu succes. Parca si tonurile samplate suna muult mai curat. Va multumesc tuturor pentru ajutor. Va doresc o saptamana minunata.

Back to top
c0cyu
Tue, 19 Apr 2011, 11:11PM
Guest
Am si eu o intrebare, dak nu are clapa hard disk, se pot salva tonuri ?

Back to top
huzumsorin
Tue, 19 Apr 2011, 11:45PM

Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010
Posts: 398
c0cyu a scris ...

Am si eu o intrebare, dak nu are clapa hard disk, se pot salva tonuri ?


da, pe discheta. 1,44mb

Back to top
c0cyu
Tue, 19 Apr 2011, 11:51PM
Guest
huzumsorin a scris ...

c0cyu a scris ...

Am si eu o intrebare, dak nu are clapa hard disk, se pot salva tonuri ?


da, pe discheta. 1,44mb


Aha, multumesc frumos, dar asta inseamna k aceste voice-uri se pot transfera pe clapa doar printr-un fel de "cablu de date" ? Stiu k pare absurd poate ce intreb, inca am clapa de ceva timp si "ma bate" grav, k am incercat sa pun pe disketa voice-uri insa nu le vede clapa cand introduc disketa ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
ValiS
Wed, 20 Apr 2011, 06:56AM
Guest
Daca nu ai HDD..nu ai unde sa le stochezi in clapa(voice-urile)...Deci iti trebuie HDD si RAM-i...Apoi,treaba cu cablul de date e mai delicata..! Se scoate HDD-ul din clapa si se conecteaza la PC printr-un rack pentru hard de laptop care costa cam 30-40 de lei la magazinele IT..! Apoi pentru incarcare de tonuri si styleuri urmaresti exact pasii pe care i-a explicat colegul Sergiu Prodan in tutorial..!Bafta..!

Back to top
c0cyu
Thu, 21 Apr 2011, 02:02PM
Guest
Aha, dar se poate ca si clapa sa nu aiba HDD si RAM ? Desi clapa e folosita la nunti de ceva vreme cu style-uri doar stocate, voice-uri facute din ea?

Back to top
c0cyu
Thu, 21 Apr 2011, 02:04PM
Guest
huzumsorin a scris ...

c0cyu a scris ...

Am si eu o intrebare, dak nu are clapa hard disk, se pot salva tonuri ?


da, pe discheta. 1,44mb


Si inca ceva, am urcat niste voice-uri pe o disketa de 1,4 mb si ce sa vezi, cand introduc disketa in clapa, nu vede niciun voice, de la ce sa fie ?

Back to top
huzumsorin
Thu, 21 Apr 2011, 02:07PM

Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010
Posts: 398
desfa capacul ala din tabla de culoare neagra de sub orga si vezi daca ai hard si rami. iar la treaba cu incarcatul tonului de pe discheta , gasesti aici LINK: Click aici! numai ca in cazul tau nu e pe hard si e pe discheta cu conditia sa nu depasesti 1,44mb cat are discheta .daca nu ai rami nu merge !!! CITESTE ATENT !!! ce scrie acolo .

[ Edited Thu, 21 Apr 2011, 02:18PM ]


Back to top
c0cyu
Sun, 24 Apr 2011, 01:08PM
Guest
Multumesc frumos, am reusit sa copiez, insa problema e ca nu am HDD, doar FD.
O mica intrebare as mai avea, de unde pot achizitiona un hdd si cam la ce pret este?

multumesc frumos!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap