Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Am nevoie de niste informatii despre S710. | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| elgi |
|
||
![]() Registered Member #196
Joined: 27 Jun 2008Posts: 767 |
S-a terminat cu goagăl trans-leităr: Restul muzică Da...
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
Cateva "translate-uri" de m-au facut sa rad singur in birou (am incercat sa chem colegii sa rada si ei dar la ora asta sunt singurul prost care e la munca )mariusdms a scris ... Organismul Culoare Argintiu Oare exista doctor care sa trateze organismul clapei cand se imbolnaveste? mariusdms a scris ... Tipul de organe Stil Traficul de organe este ilegal, deci acest site e ilegal ca detine style-uri de clapa, adica organe Stil mariusdms a scris ... Afişează Funcţia scor Da Abia astept sa afiseze scorul Dinamo - Steaua sus rasare !!! mariusdms a scris ... Live! Voci, 10 fluiere de organe! asta e cel mai tare !!! Singurul organ fluier care il stiu eu, este de fapt OS! Si e fluierul piciorului !!! mariusdms a scris ... Partea EQ 28 Piese de schimb Oare unde gasesc si EQ pentru Tico, la ce magazin de piese de schimb?? mariusdms a scris ... Funcţii Dual / Straturi Da Doua straturi ca la prajitura ??? mariusdms a scris ... Panoul de Mentinerea Da A se citi Viagra pentru lautari, mentine ? DAAAA !!! mariusdms a scris ... Degetul singur deget Deci e clapa pentru cei cu un singur deget? Clapa pentru ciungi ? mariusdms a scris ... Restul muzică Da Asa e, nu mai conteaza restul.. Muzica spune totul !!! Am incercat sa va inveselesc un pic, marius , nu o lua ca afront, era doar o gluma la adresa traducerii goagal, varianta Vanghelie |
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
Domnule admin, nu CMinor, celalat care a postat in acest thread. Sa nu dezinformam. WAVE inseamna val in engleza si a fost preferat ca descrierea pentru formatul primitiv de unda pentru ca unda sonora seamana cu un val. Dar este doar denumirea generica, nu si formatul. formatul este WAV si numai WAv iar intre WAVE si WAV nu este nici o difrenta. |
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
ciury a scris ... Domnule admin, nu CMinor, celalat care a postat in acest thread. Sa nu dezinformam. WAVE inseamna val in engleza si a fost preferat ca descrierea pentru formatul primitiv de unda pentru ca unda sonora seamana cu un val. Dar este doar denumirea generica, nu si formatul. formatul este WAV si numai WAv iar intre WAVE si WAV nu este nici o difrenta. wafeform mai exact, este denumirea generica a sunetelor interne "samplate" de cei din fabrica. integrarea lor in chipseturi, e tip ROM, adica poate fi DOAR citita nu si rescrisa de catre user. Vali se referea exact la asta, wave (form) fiind sunetele, sau samplerele interne, din fabrica. ca tot samplere sunt doar ca nu le putem modifica/sterge. modul in care sunt ele "stocate" sunt secretul fiecarei firme (yamaha are AWM sau advanced wave memory, korg are mai multe formate, depinde de model, HI, etc, ROland la fel. |
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
daca la asta se referea atunci e ok.Scuze
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







