Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Intrebari / Opinii / Sugestii
 
<< Previous thread | Next thread >>
Placa audio PC !
Go to page   <<      
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
Kendo
Mon, 03 Nov 2008, 10:26PM
Guest
cminor a scris ...
Kendo, macar daca ai stii ce face Protools HD.... pai ala vine cu placa dedicata, nu face confuzie intre protools LE M-audio si cel HD... iar diferenta de pret este enorma...


cminor, pai din moment ce am specificat "HD", nu cred ca era necesar sa-mi fie reprosat faptul ca fac confuzii, era de inteles ca stiu despre ce vorbesc caci altfel nu as fi precizat acel "HD", sau trebuia sa spun si HD1 sau HD2, HD3, mai mult de 3 placi cu DSP/extensie, ca si Logic Pro 8 poate sa ruleze pe platforma (placile cu DSP/motorul) lui Pro Tools HD, ca Digidesign/Pro Tools HD accepta in afara de convertoarele proprii si de la Apogee sau PrismSound, ca pe langa suprafetele de control proprii, se pot folosi suprafete de control pro. si de la Euphonix
LINK: Click aici!
s.a.m.d...


cminor a scris ...
cat despre ASIO daca ai stii despre ce vorbesc ai realiza ca aceasta problema de latenta s-ar regasi si in Protools DACA AR MERGE SI CU ALTA PLACA IN AFARA DE ACEEA PE CARE O ARE EL !!!
documenteaza-te inainte de a face afirmatii
LINK: Click aici!


Surpriza, sa stii ca pro tools HD "poate s a mearga si cu alta placa"/interfata audio, de ex. de la Apogee :
LINK: Click aici!
dar acest lucru nu afecteaza latenta, deoarece softul lui Pro Tools HD nu lucreaza pe platforma placii de sunet care sa ii dea latenta, ci pe cea a placilor cu DSP, care lucreaza in timp real altfel decat CPU, tocmai de aceea nu ai probleme de latenta !

cminor a scris ...
Cand va merge protools cu placa onboard ca drivere audio, iti dau cadou un cubase.


Am explicat mai sus, iar legat de "Cubase"..., nestiind ca voi avea o astfel de "oferta", am luat Logic Studio !


Pace si prietenie la toata lumea !


Back to top
marianbigm
Mon, 03 Nov 2008, 10:38PM

Registered Member #14
Joined: 22 May 2008
Posts: 444
kendo m-ai bagat in ceata ../../images/emotes/yahoo/yahoo_straight_face.gif

Back to top
cminor
Tue, 04 Nov 2008, 07:59AM

Registered Member #55
Joined: 30 May 2008
Posts: 2803
kendo, jos palaria, ok, te pricepi, problema este Protools TOT nu merge cu o placa ONBOARD... iar placa de care zici este DEDICATA protools ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
Da-mi un printscreen cu setarea Protools pe placa Realtek ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif sa vedem :p

Back to top
Kendo
Tue, 04 Nov 2008, 05:46PM
Guest
cminor a scris ...
kendo, jos palaria, ok, te pricepi, problema este Protools TOT nu merge cu o placa ONBOARD...


Dar eu nu am sustinut niciodata asa ceva, ca "Pro Tools ar merge cu o placa ONBOARD...", am facut doar o raportare la un sistem care nu are probleme cu latenta, fiindca venise vorba despre asa ceva, nimic mai mult !

cminor a scris ...

iar placa de care zici este DEDICATA protools ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif


Nu este adevarat ce zici, despre Apogee Ensemble s-ar putea spune mai de graba ca este dedicata MAC si Locic Studio :
LINK: Click aici!
ceea ce nu o impiedica sa poata fi atasata la convertoarele Pro Tools !

cminor a scris ...

Da-mi un printscreen cu setarea Protools pe placa Realtek ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif sa vedem :p


Am lamurit mai sus !

Pace si prietenie la toata lumea !


Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap