Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Intrebari / Opinii / Sugestii |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Placa audio PC ! | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Kendo |
|
||
|
Guest
|
cminor a scris ... Kendo, macar daca ai stii ce face Protools HD.... pai ala vine cu placa dedicata, nu face confuzie intre protools LE M-audio si cel HD... iar diferenta de pret este enorma... cminor, pai din moment ce am specificat "HD", nu cred ca era necesar sa-mi fie reprosat faptul ca fac confuzii, era de inteles ca stiu despre ce vorbesc caci altfel nu as fi precizat acel "HD", sau trebuia sa spun si HD1 sau HD2, HD3, mai mult de 3 placi cu DSP/extensie, ca si Logic Pro 8 poate sa ruleze pe platforma (placile cu DSP/motorul) lui Pro Tools HD, ca Digidesign/Pro Tools HD accepta in afara de convertoarele proprii si de la Apogee sau PrismSound, ca pe langa suprafetele de control proprii, se pot folosi suprafete de control pro. si de la Euphonix LINK: Click aici! s.a.m.d... cminor a scris ... cat despre ASIO daca ai stii despre ce vorbesc ai realiza ca aceasta problema de latenta s-ar regasi si in Protools DACA AR MERGE SI CU ALTA PLACA IN AFARA DE ACEEA PE CARE O ARE EL !!! documenteaza-te inainte de a face afirmatii LINK: Click aici! Surpriza, sa stii ca pro tools HD "poate s a mearga si cu alta placa"/interfata audio, de ex. de la Apogee : LINK: Click aici! dar acest lucru nu afecteaza latenta, deoarece softul lui Pro Tools HD nu lucreaza pe platforma placii de sunet care sa ii dea latenta, ci pe cea a placilor cu DSP, care lucreaza in timp real altfel decat CPU, tocmai de aceea nu ai probleme de latenta ! cminor a scris ... Cand va merge protools cu placa onboard ca drivere audio, iti dau cadou un cubase. Am explicat mai sus, iar legat de "Cubase"..., nestiind ca voi avea o astfel de "oferta", am luat Logic Studio ! Pace si prietenie la toata lumea ! |
||
| Back to top |
|
||
| marianbigm |
|
||
![]() Registered Member #14
Joined: 22 May 2008Posts: 444 |
kendo m-ai bagat in ceata
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
kendo, jos palaria, ok, te pricepi, problema este Protools TOT nu merge cu o placa ONBOARD... iar placa de care zici este DEDICATA protools Da-mi un printscreen cu setarea Protools pe placa Realtek sa vedem :p
|
||
| Back to top |
|
||
| Kendo |
|
||
|
Guest
|
cminor a scris ... kendo, jos palaria, ok, te pricepi, problema este Protools TOT nu merge cu o placa ONBOARD... Dar eu nu am sustinut niciodata asa ceva, ca "Pro Tools ar merge cu o placa ONBOARD...", am facut doar o raportare la un sistem care nu are probleme cu latenta, fiindca venise vorba despre asa ceva, nimic mai mult ! Nu este adevarat ce zici, despre Apogee Ensemble s-ar putea spune mai de graba ca este dedicata MAC si Locic Studio : LINK: Click aici! ceea ce nu o impiedica sa poata fi atasata la convertoarele Pro Tools ! Am lamurit mai sus ! Pace si prietenie la toata lumea ! |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







