Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Cum instalez un set pe korg pa600? | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| ivancutu13 |
|
||
![]() Registered Member #13795
Joined: 10 Jan 2014Posts: 14 |
Cum instalez un set pe korg pa600?Este nevoie de calculator?
|
||
| Back to top |
|
||
| mihai87 |
|
||
![]() Registered Member #11664
Joined: 10 Nov 2012Posts: 34 |
Nu este nevoie de computer, copi Set-ul intr-o cheie USB ,il introduci in suportul Usb al clapei si pe urma apasand butonul MEDIA poti incarca ce vrei tu.Sanatate.
|
||
| Back to top |
|
||
| NxSound |
|
||
![]() ![]() Registered Member #2689
Joined: 29 Oct 2008Posts: 766 |
ma crezi can un pretenas a citit (copie setul intro cheie usb) si cu stickul in mana nu stia la ce te referi ))))))) ma terminat omusorul asta ... poi la toate korgurile load si save sunt la fel nu ?
|
||
| Back to top |
|
||
| mihai87 |
|
||
![]() Registered Member #11664
Joined: 10 Nov 2012Posts: 34 |
Nu stiu daca e la fel la toate modelele de Korg eu am Pa800.Oricum ar trebui sa mearga.
|
||
| Back to top |
|
||
| ivancutu13 |
|
||
![]() Registered Member #13795
Joined: 10 Jan 2014Posts: 14 |
Multumesc
|
||
| Back to top |
|
||
| ivancutu13 |
|
||
![]() Registered Member #13795
Joined: 10 Jan 2014Posts: 14 |
Ce inseamna cheie USB?
[ Edited Sun, 12 Jan 2014, 05:44PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| sarac.lipit |
|
||
![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2424 |
probabil USB'ul lui este sub formă de cheie
|
||
| Back to top |
|
||
| catalin059 |
|
||
![]() Registered Member #11776
Joined: 23 Nov 2012Posts: 7 |
nu este nevoie de pc..iti trebuie doar setul pe un usb intri in media alegi usb alegi setul si ai dai incarcare......bafta
|
||
| Back to top |
|
||
| CalinKORG |
|
||
![]() Registered Member #13939
Joined: 12 Feb 2014Posts: 1 |
Ai nevoie de calculator doar ca sa-ti pregatesti memory stick-ul USB. Asadar, nu este necesara conectarea PA600 la PC. Stickul trebuie sa fie USB 2.0 (nu vede USB 1.0 sau 3.0). Capacitatea nu pare sa conteze. Eu utilizez unul de 16GB. ATENTIE: Formateaza stick-ul in standardul FAT32. Al meu era initial formatat NTFS si ma miram de ce nu il vede clapa in sectiunea MEDIA! Am gasit dupa aceea in User Manual ca nu vede decat FAT16 si FAT32. Apropo de User Manual: PA600 vine in cutie cu o brosura Quick Guide. Iti recomand sa descarci User Manual (de exemplu, de pe LINK: Click aici!), care este detaliat. Accesezi stick-ul USB in fereastra MEDIA (buton stanga jos). Cu Open, deschizi folder-ul in care se afla pe stick fisierul de tip .STY (de obicei se numeste USER01.STY). Fisierul nu este prea mare, are cateva sute de KB. Este de fapt un set, care contine de obicei mai multe Styles (Deschizi fisierul tot cu Open). PA600 nu canta stilurile direct de pe memory stick (sau nu stiu eu cum). Le incarci (Load) stil cu stil in clapa, in fereastra STYLE, in Fav/User (ai butonul acolo). ATENTIE: Daca nu ii stabilesti calea (in una din cele 12 locatii Favorite, sau 3 locatii User), ti le duce implicit in User1. Le gasesti unde le-ai plasat, iar de aici le utilizezi ca pe orice Style din clapa. Pe LINK: Click aici! gasesti seturi la liber. Vol. 16 la 19, sunt facute pt PA3X. Suna grozav pe PA600 (le-am si incarcat in clapa, sa le am!). Tot de acolo am descarcat si Mexican Styles (32 Styles pt PA800). Merg si acestea perfect pe PA600. Nu am PA600 de multa vreme. Pana aici am ajuns cu explorarile! Bafta! |
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
denimirea de cheie usb este data unui stick care deblocheaza un program instalat pentru a putea fi utilizat..... Deci nu orice stick este o cheie usb....dar orice stick poate fi o cheie usb |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]










