Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
pa 600 intruducere tonuri ajutor
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
menucu
Thu, 13 Feb 2014, 06:21PM
Guest
Salve! Cum sa copii tonuri pentru korg pa 600? Sau sa le introduc in orga? Ma refer la tonurile de la sectiunea download...multumesc

Back to top
mariusnazi
Thu, 13 Feb 2014, 06:54PM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
Fi mai explicit,ce fel de tonuri si in ce format?

Back to top
menucu
Thu, 13 Feb 2014, 07:08PM
Guest
mariusnazi a scris ...

Fi mai explicit,ce fel de tonuri si in ce format?

Salve. ...ma refeream la tonurile de la secțiunea download. .Pentru tot tipul de formate. ..să înțeleg că introducerea tonului depinde de format. ..atunci poate se găsește Cineva care să ne ajute cu explicații sau cu un tutorial în privința asta. ...Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri și pentru un eventual ajutor. .

Back to top
mariusnazi
Thu, 13 Feb 2014, 07:25PM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
Se procedeaza astfel:Se copiaza tonul respectiv pe hard sau stick si apoi SOUND-RECORD-MENU-MULTISAMPLE-cobori sageata din dreapta sus si selectezi IMPORT-cauti folderul cu tonul pe care vrei sa il incarci si il deschizi cu OPEN-selectezi extensia KMP a fisierului si dai LOAD-OK-YES.Dupa ce s-a incarcat cobori iar sageata din dreapta sus si dai WRITE.Te intreaba unde vrei sa il salvezi,ca un nou multisample sau peste altul existent(alegi ce vrei),apoi selectezi OK-YES si in final EXIT.Sper sa iti fie de folos!

Back to top
menucu
Thu, 13 Feb 2014, 07:30PM
Guest
mariusnazi a scris ...

Se procedeaza astfel:Se copiaza tonul respectiv pe hard sau stick si apoi SOUND-RECORD-MENU-MULTISAMPLE-cobori sageata din dreapta sus si selectezi IMPORT-cauti folderul cu tonul pe care vrei sa il incarci si il deschizi cu OPEN-selectezi extensia KMP a fisierului si dai LOAD-OK-YES.Dupa ce s-a incarcat cobori iar sageata din dreapta sus si dai WRITE.Te intreaba unde vrei sa il salvezi,ca un nou multisample sau peste altul existent(alegi ce vrei),apoi selectezi OK-YES si in final EXIT.Sper sa iti fie de folos!

Mulțumesc. ..să înțeleg că așa se procedează pentru orice tip de format!?!...



Back to top
mariusnazi
Thu, 13 Feb 2014, 07:34PM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
Din cate stiu,cred ca da.Vezi mai intai in ce format este tonul(ex:chitara.KMP...) si urmeaza pasii de mai sus.

Back to top
menucu
Thu, 13 Feb 2014, 07:47PM
Guest
mariusnazi a scris ...

Din cate stiu,cred ca da.Vezi mai intai in ce format este tonul(ex:chitara.KMP...) si urmeaza pasii de mai sus.

Apăs pe sound edit mai întâi???

Back to top
ciury
Thu, 13 Feb 2014, 07:52PM
Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009
Posts: 702
cartea tehnica ai citit-o???

[ Edited Thu, 13 Feb 2014, 07:53PM ]


Back to top
mariusnazi
Thu, 13 Feb 2014, 08:30PM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
menucu a scris ...

mariusnazi a scris ...

Din cate stiu,cred ca da.Vezi mai intai in ce format este tonul(ex:chitara.KMP...) si urmeaza pasii de mai sus.

Apăs pe sound edit mai întâi???


SOUND-RECORD,ti-am spus,urmeaza pasii si fi mai atent!!

[ Edited Thu, 13 Feb 2014, 08:31PM ]


Back to top
menucu
Thu, 13 Feb 2014, 11:16PM
Guest
mariusnazi a scris ...

menucu a scris ...

mariusnazi a scris ...

Din cate stiu,cred ca da.Vezi mai intai in ce format este tonul(ex:chitara.KMP...) si urmeaza pasii de mai sus.

Apăs pe sound edit mai întâi???


SOUND-RECORD,ti-am spus,urmeaza pasii si fi mai atent!!
Cu toată rușinea recunosc ca nu am reușit. ..Am apăsat pe sound, după pe record ( butonul roșu ), după pe menu...ei acum nu găsesc pe orga multisample. ....Mulțumesc oricum. ..



Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap