Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Caut clapa | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| calin78 |
|
||
![]() Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010Posts: 435 |
Va salut ! De curand mi-am vandut clapa si sunt in cautarea unei clape. Ma gandeam la Tyros 1, PA 500, Psr S 900 si eventual un PSR 3000. Va rog daca stiti careva de vreo una din ele. Dispun de o suma de 2700 ron. Multumesc !!! |
||
| Back to top |
|
||
| mariusnazi |
|
||
![]() Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013Posts: 407 |
La banii astia eu as opta pentru un Pa60 sau Pa80...au sampler,se gasesc multe seturi pentru aceste modele si suna bine,iti faci treaba cu ele!Asta e doar parerea mea.
|
||
| Back to top |
|
||
| alinbz |
|
||
![]() Registered Member #10218
Joined: 13 Jun 2011Posts: 500 |
nu st bisnitar dar am un roland gw8E daca vrei.
|
||
| Back to top |
|
||
| florin chitara |
|
||
![]() Registered Member #8829
Joined: 28 Jan 2010Posts: 178 |
Salutare! am un yamaha psr s900 si chiar am de gand sa-l vand, arata impecabil si am la ea suport profesional V-roland arata super e de culoare gri metalizat, daca te intereseaza mai discutam.
|
||
| Back to top |
|
||
| gianim74 |
|
||
![]() Registered Member #11628
Joined: 06 Nov 2012Posts: 255 |
mariusnazi a scris ... La banii astia eu as opta pentru un Pa60 sau Pa80...au sampler,se gasesc multe seturi pentru aceste modele si suna bine,iti faci treaba cu ele!Asta e doar parerea mea. Vezi ca din cele doua doar pa80 are sampler... |
||
| Back to top |
|
||
| Minel |
|
||
![]() Registered Member #13587
Joined: 21 Nov 2013Posts: 426 |
Daca nu esti ''folclorist'',tyros1 e perfecta pentru usoara.Mai sant si alte cateva modele de la roland(pentru usoara)..Insa,la 27 mil iti poti lua totusi o clapa cu sampler.Pa80,psr9000,9000pro,ketron sd1 si x1,gem wk 4-6 si 8.Le-am expus intr-o ordine oarecare.Nu inseamna ca prima este neaparat mai buna decat ultima,sau invers!Personal as alege ketron sd1,dar e posibil sa fie un pic mai scumpa de 2700 roni!
[ Edited Thu, 13 Feb 2014, 08:52PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| calin78 |
|
||
![]() Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010Posts: 435 |
florin chitara a scris ... Salutare! am un yamaha psr s900 si chiar am de gand sa-l vand, arata impecabil si am la ea suport profesional V-roland arata super e de culoare gri metalizat, daca te intereseaza mai discutam. Salut ! M-ar interesa s 900-le. Cum putem sa luam legatura ? Sau poti sa-mi trimiti pe mail nr de tel si vorbim. Iar psr9000 acuma l-am vandut, nu sunt folclorist. Adevarul este ca suna foarte bine clapa. Mai astept si alte pareri si oferte ! |
||
| Back to top |
|
||
| lucios |
|
||
|
Guest
|
cu banii astia poti cumpara un korg pa 80,un tyros 1 un gem wk8, gem genesis,un roland va7 si lista a-r fi lunga,si cum spune si colegul de mai sus kertonul sd1e scump in jur de 1000de euro costa uzat,
|
||
| Back to top |
|
||
| lucios |
|
||
|
Guest
|
nu vreau sa fiu inteles gresit,a-r mai fi o idee,,, cu 2700 ron daca mergi la aparate(slot machines) ai sanse (adevarat sunt mici ,dar ai) sa faci bani de un korg pa3x,daca dau aparatele
|
||
| Back to top |
|
||
| calin78 |
|
||
![]() Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010Posts: 435 |
Excludem ketron-ul. As merge pe Tyros 1, PSR 3000 sau S900 de la Yamaha sau Pa500( poate un pa50 sd)
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







