Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Bate vântul schimbării în Ucraina ... Wind of change ...
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
sarac.lipit
Tue Feb 25 2014, 11:36AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
ştiţi culmea prostiei... prostului
calculezi tot...da' absolut tot în ioro şi plăteşti ca boul în lei...
faza cu cartelele telefonice... doar 5 ioro! da' cînd dai leul...vezi că-i 6 lei ioro....exact ca la cretini.

cît conduc cîrpe şi curvepolitice... aşa va fi
bă, ori ai leu ori ai ioro
cum să faci calculele în una şi plăteşti în alta? Suntem un popor de tîmpiţi!

şi da, Ukraina-i vinovată şi de urcare şi de coborîre!!!... acu' să fim sinceri...mai fac băeţii un bănuţ cinstit... ăia care au meleoane.. că la 10 mii nu se cunoaşte la cumpărare-vînzare la pont..

[ Edited Tue Feb 25 2014, 06:48PM ]


Back to top
ciury
Tue Feb 25 2014, 12:18PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
Totul tine de mentalitate PUNCT.
Nu e ok sa moara nimeni pentru nimic.....toata lumea zice jerfa pentru patrie....haideti sa ne gandim daca ne-ar convenii sa moara mamele ca sa mancam icre negre in loc de unt? etc.....exista si alte cai de rezolvare a orice.....totul tine de civilizatie de cultura....daca ai 12 clase ....dai cu punul ca nu stii sa articulezi doua vorbe.....etc

Back to top
Daniel_AD
Tue Feb 25 2014, 04:11PM
Guest
Am asa un sentiment,ca va incepe un razboi de proportii in europa...
Uitati-va,au scos capul rusii!!!...deja se vorbeste de alipirea crimeei la federatia rusa!!!
Dumnezeu sa ne apere!

Back to top
pustiulica
Tue Feb 25 2014, 04:22PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Daniel_AD a scris ...

Am asa un sentiment,ca va incepe un razboi de proportii in europa...
Uitati-va,au scos capul rusii!!!...deja se vorbeste de alipirea crimeei la federatia rusa!!!
Dumnezeu sa ne apere!


Mi-e greu sa cred ca rusii au puterea sa inceapa un razboi in ziua de astazi... ei nu au fost in stare sa organizeze decent niste jocuri olimpice ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
sarac.lipit
Tue Feb 25 2014, 06:35PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Daniel, nici ue nici URSS nu-şi permit un război în adevăratul sens al cuvîntului
Acolo sunt doar interese economice
China, URSS şi ue
acum depinde foarte mult cum vor jongla din manipularea mulţimilor... tind să cred că-şi vor da mîna, vor împărţi în 3 ţărişoara şi toată lumea va fi mulţumită.
ca la noi... gazu' la unu', curentu' la altu', terenul agricol altuia, pădurile altora petrolu' cui apucă...le pui ceva mincinoşi în frunte să le facă capu' mare şi proştii trăiesc în sărăcire galopantă.... fericiţi totuşi că sunt liberi să plece unde a înţărcat mutu'iapa şi sărăciţi şi cu datorii

[ Edited Tue Feb 25 2014, 06:44PM ]


Back to top
Daniel_AD
Wed Feb 26 2014, 05:54AM
Guest
Aveti si voi dreptate,la fel am crezut si eu dar,acum sunt 26 000 de soldati rusi in apropierea zonei!..vre-o 8 nave,din alea altoite,plus ceva submarine,iar ''zburatoarele'' sunt pe pozitie!
Gluma cu ''rusii nu mai sunt o forta'',e chiar una ''glumeata'',iar cine crede asta e un naiv din punctul meu de vedere!
Mult mai dezbinata este europa decat ''federatia rosie''!
Americanii,nu cred sa intre pana nu vad de unde bate vantul,mai ales ca printre oamenii ''nevazuti''cu bani,sunt si rusi! China abia asteapta o invazie in Europa..chiar daca economic,au invadat demult,acum e momentul cand pot si altfel,iar rusii pe asta se bazeaza!
Voi stiti istoria Ucrainei?!?!
Din punctul meu de vedere Romania este foarte vulnerabila,iar situatia actuala din politica romaneasca se datoreaza jocurilor politice!...Nu uitati ca acum,azi,sunt la putere cei rosii,adica au ramas doar aia rosii!!...realizati?!?!
Cursa de soricei a lucrat,cu PNL afara din guvern...eu cred ca e foarte complicata situatia la nivel european,chiar grava!
Sa dea Dumnezeu sa fiu eu gresit... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_worried.gif

[ Edited Wed Feb 26 2014, 07:11AM ]


Back to top
admin
Wed Feb 26 2014, 08:44AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Un lucru este cert: Daca prin absurdul-absurdului, China va fi "atrasa" intr-un razboi ... la revedere Rusia, ba poate chiar si USA.
UE este prea mica, prea fragila pentru "Liga Mare".

Sa nu uitam ca, USA are o datorie de peste 3.000 de miliarde de dolari catre China ! Da, ati auzit bine, peste 3 mii de miliarde ! Realizati cam ce bani sunt astia ?

Ce inseamna asta ? Inseamna ca, China are bani ... are atatia bani, ca a dat si americanilor ... Bine, e adevarat ca probabil este vorba de miliardele de tone de marfa pe care este capabila China sa le exporte, de aici si muntii de bani, e logic ...

Ce produce Rusia ? Nimic. Doar vand gaze ...

Acum, sa ne amintim de Cel de-al Doilea Razboi Mondial, cand toata industria Germaniei s-a reprofilat pe producerea de armamanet ... si transpuneti situatia in China. E vai si-amar daca mamutul industrial chinez renunta sa mai fata telefoane, placi de baza, si toate balariile de pe lumea asta si ... trece la fabricarea armamanetului !

Sa nu mai spun ca, chinezii numara cam un sfert din populatia globului! Din cele vreo 7 miliarde cati suntem acum pe tot globul, aproape 2 miliarde sunt chinezi !!!!

Deci, cum e cu mult discutata dominatie a rasei galbene ?

Back to top
gabi3213
Wed Feb 26 2014, 08:56AM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
exact ca in biblie...rasa galbena o sa conduca lumea

Back to top
Expresul
Wed Feb 26 2014, 12:04PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Unse scrie in biblie ca rasa galbena o sa conduca lumea ?


[ Edited Wed Feb 26 2014, 02:32PM ]


Back to top
danpsr9000
Wed Feb 26 2014, 12:20PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 318
Chinezii nu se uita in biblie... biblia este pentru saraci....

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap