Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
deci se poate lucra si cu kontakt
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
pustiulica
Wed, 10 Sep 2014, 11:32PM


Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 1597
Kapytanu a scris ...

deci Florine te ajut cu set-ul fara probleme eu nu sunt egoist... intr-adevar foarte foarte mult timp mi-a luat sa-l lucrez credeti-ma si o sa-l pun aici pe site la download dar rog un admin sa imi zica de ce nu pot sa uploadez am facut aranjamentul si ritmurile intr-o arhiva care are 970mb insa nu o pot uploada


Salut!
Dimensiunea maxima a unui fisier este de 300 mega, asa apare notat in pagina de Upload. Daca vrei poti face split pe arhiva la 250 mega si vor rezulta 4 fisiere, pe care le poti incarca pe rand.

[ Edited Wed, 10 Sep 2014, 11:33PM ]


Back to top
Kapytanu
Wed, 10 Sep 2014, 11:35PM
Guest
bn pustiulica asa fac



Back to top
Kapytanu
Thu, 11 Sep 2014, 12:09AM
Guest
florine il ai la download

Back to top
angelitto
Thu, 11 Sep 2014, 02:47PM


Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014
Posts: 1130
E interesant ce ai pus. O sa testez si eu, sa vad ce iese.

[ Edited Thu, 11 Sep 2014, 02:48PM ]


Back to top
FlorinPSR
Thu, 11 Sep 2014, 08:18PM
Guest
Kapytanu a scris ...

florine il ai la download

|Blocked admin|

[ Edited Fri, 12 Sep 2014, 09:34AM ]


Back to top
Kapytanu
Thu, 11 Sep 2014, 11:32PM
Guest
incercati

Back to top
albundy
Sat, 13 Sep 2014, 12:06AM

Registered Member #10099
Joined: 28 Mar 2011
Posts: 576
Kapytanu a scris ...

alinbz a scris ...

Bv kapitane! Nu mulţi au avut posibilitatea şi curaju să cante live la evenimente cu kontaktul.

Aline tata am 2 ani de cantat live cu kontakt-ul crede-ma fara nicio problema sunet impecabil insa am trecut la pa1x pro dintr-un simplu motiv... claviatura in schimb ca posibilitate de editare a tonurilor nu se compara kontakt-ul cu niciuna dintre clape

nu te-a intrebat nimeni daca pui muzica de pe laptop la vreun eveniment? Ma gadesc ca vreunul din meseni,mai curios si un pic sub efect bahic,cand a vazut laptopul ,o fi crezut ca e muzica de pe laptop. Eu am avut o dat o chestie amuzanta cu un mesean trotilat care credea ca formatia se face ca, canta . Al dreacu betiv ,neka pus pe toti sa ii cantam separat ca sa se convinga el ca formatia canta si nu laptopul

Back to top
DanKorg
Sat, 13 Sep 2014, 12:50PM
Guest
@albundy ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) Foarte comica intamplarea ...Dar daca mi-se intampla si mie la fel procedam altfel ...

@Kapytanu Sunt foarte frumos , bravo

Back to top
Kapytanu
Sun, 14 Sep 2014, 07:34PM
Guest
albundy a scris ...

Kapytanu a scris ...

alinbz a scris ...

Bv kapitane! Nu mulţi au avut posibilitatea şi curaju să cante live la evenimente cu kontaktul.

Aline tata am 2 ani de cantat live cu kontakt-ul crede-ma fara nicio problema sunet impecabil insa am trecut la pa1x pro dintr-un simplu motiv... claviatura in schimb ca posibilitate de editare a tonurilor nu se compara kontakt-ul cu niciuna dintre clape

nu te-a intrebat nimeni daca pui muzica de pe laptop la vreun eveniment? Ma gadesc ca vreunul din meseni,mai curios si un pic sub efect bahic,cand a vazut laptopul ,o fi crezut ca e muzica de pe laptop. Eu am avut o dat o chestie amuzanta cu un mesean trotilat care credea ca formatia se face ca, canta . Al dreacu betiv ,neka pus pe toti sa ii cantam separat ca sa se convinga el ca formatia canta si nu laptopul


Nu mi s-a intamplat deoarece tin display-ul la laptop aproape inchis deci nu se vede ce e pe laptop. Insa sunt cazuri care ti s-au intamplat tie dar lumea stii cum e ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )))


Back to top
Kapytanu
Sun, 14 Sep 2014, 07:35PM
Guest
DanKorg a scris ...

@albundy ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) Foarte comica intamplarea ...Dar daca mi-se intampla si mie la fel procedam altfel ...

@Kapytanu Sunt foarte frumos , bravo



Ms Dane, se mai putea lucra la el si suna si mai frumos insa... nu am mai avut timp dar e un set cu care eu mi-am facut treaba

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap