Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ne-am luat ţara înapoi?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
OzzY
Wed Feb 24 2016, 12:16AM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Antenele isi pierd vremea cu MORMANUL aluia pe care il pupi tu,head admin,cu legaturile dintre udrea si capii mafiei imobiliare,cu casele lui Iohannis (cacofonie intentionata,ca tot vorbim de basism),cu lefurile celor din asa-numita presa libera care are audienta 0,01, cu banii furati de la bugetul de stat,etc. Pacat ca nu se ocupa si ei cu alte lucruri,cum ar fi acordarea de pseudonime gretoase celor pe care nu ii suporta (Varan, Latrina,etc).




[ Edited Wed Feb 24 2016, 12:28AM ]


Back to top
admin
Wed Feb 24 2016, 12:32AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@OzzY, hai că m-am săturat să-ți tot editez linkurile Youtube ... învață să pui și tu filmulețele cu player direct, nu cu link.

Uite-așa se face:

https://lh3.googleusercontent.com/-hACqZ0k8kSc/Vszfz49eZ3I/AAAAAAAAagA/2m2lYwQooYM/s473-Ic42/youtube-clape.jpg

Hai că nu-i greu ... Atâta, poți și tu face ...


[ Edited Wed Feb 24 2016, 12:33AM ]


Back to top
sarac.lipit
Wed Feb 24 2016, 12:50AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
admin a scris ...

Păi eu de unde crezi că știu?

Naşu?

sincer, n-am văzut... şi urmăresc aproape toate posturile
nu sunt fan A'uri...

Back to top
admin
Wed Feb 24 2016, 01:40AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
sarac.lipit a scris ...

Naşu?


La ăla nu mă mai uit de-un secol, și-a pierdut contactul cu realitatea ...
(notă: mă refer la realitatea înconjurătoare și nu la postul de televiziune Realitatea TV!).

Dintre posturile de știri, (prefer) mă uit la Digi 24, consider că este (din toate punctele de vedere, inclusiv tehnic) cel mai calitativ post de știri din România.
Digi 24 este o televiziune cu ștaif !!!
Restul sunt gunoaie, la ani lumină fața de Digi 24.

Mici observații:
- Luca Niculescu (de la Digi 24), un jurnalist extraordinar și pe care l-am apreciat foarte mult ... acum este ambasadorul României în Franța;
- Emil Hurezeanu, "vocea" pe care românii au ascultat-o ani de zile la radio Europa Liberă, este ambasadorul României în Germania;
- Cosmin Prelipceanu (Digi 24), care cred că a învățat multe din colaborarea cu Emil Hurezeanu;
- Moise Guran (colaborator Digi 24), face emisiuni economice foarte bune;
... și mulți alții de la Digi 24 (sau colaboratori).

https://lh3.googleusercontent.com/-X7XXyzIMS3A/Vsz2mTdUiXI/AAAAAAAAagQ/kuBoCGfkGCY/s600-Ic42/Digi-24-jurnalisti.jpg

Digi 24 și-a ales oamenii și colaboratorii "pe sprânceană" (cum se spune). Sunt numai unul și unul ...

Pe Digi 24, este un cu totul alt nivel al discuțiilor, e altă "clasă". Pentru cine vrea bălăcăreală și telenovele, Antena 3 este primul post indicat, urmat de România TV și de celelalte ...

Să nu mai spun că, din punct de vedere tehnic (imagine, sunet, etc), Digi 24 este la ani lumină fața de ceilalți ...
Deschide Digi 24 pe un televizor de 50 de inch și zi-mi cum se vede în comparație cu rahaturile celelalte care parcă sunt din epoca de piatră? Bine, pe un televizor mic de 32 de inch, probabil nu se vede diferența ... pe un ecran mare însă, e o diferență URIAȘĂ!

[ Edited Wed Feb 24 2016, 10:03AM ]


Back to top
mussic
Wed Feb 24 2016, 07:17AM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Domnule admin, apreciez persoanele sincere, serioase si deschise ! Si este foarte bine ca inca mai pot exista in Romania pareri diferite !
Am sa raspund cu argumente foarte simple, mentionand ca ma bucur ca aici macar, oamenii mai gasesc timp sa vorbeasca si de asa ceva . Inseamna ca mai misca ceva in tara asta !

Prin natura meseriei si prin intermediul cercului de prieteni si relatii, am citit multe materiale care nu sunt la indemana oricui, dar am sa spun doar ceea ce pot sa spun.
Da...a fost o revolutie, bazata pe interese interne si externe, pentru ca la fel ca Ponta si Ceausescu adusese datoriile la ZERO si Romania devenea incomoda !

Este foarte normal ca romanii sa vina altfel din strainatate, pentru ca multi au plecat efectiv la cersit si furat, iar unele tari au impus reguli care , daca nu i-a schimbat, i-a fortat sa plece...si asa au trebuit sa se schimbe ! Stiu persoane care aveau aceleasi indeletniciri si aici, dar fiind printre straini, trebuiau sa supravietuiasca !
Aud mereu ca acolo se castiga mai bine...nu este adevarat ! Se castiga mai bine daca obtii banii acolo si vii cu ei in tara, comparand suma cu ceea ce poti face aici, dar acolo nu faci acelasi lucru ! Nimeni nu a venit cu CEVA in tara, daca nu s-a limitat la cheltuieli si daca nu a mai recurs si la altceva ! Singurul lucru real in afara il reprezinta masurile sociale ! La fel de bine, aud ca romanii pleaca in afara din cauza vietii de aici... Alta prostie ! Unii chiar nu vor sa munceasca...dar vor bani ! Sunt localitati numeroase in Romania pline de vile...dar locuitorii fura curentul si nu numai !

Americanii au plecat in masa din Anglia pentru a forma un alt stat, bazat din start pe crime odioase impotriva localnicilor(indieni) si asa au continuat toata viata lor ! Cele doua turnuri gemene distruse, pot spune din sursa sigura ca nu avut legatura cu teroristii...dar in 2 saptamani, dupa ce au blocat bursele, americanii si-au echilibrat balanta economica, aducand dolarul la un nivel mediu, facand ca si alte state sa sufere !
Rusii fac acelasi lucru mereu, despre americani am spus, englezii au cautat mereu sa ocupe alte state, nemtii...dupa ce au iscat 2 razboaie mondiale, dau lectii de democratie si conduc totul....si asta datorita unor interese mult mai mari(la nivel planetar), pe care nu pot sa le spun aici !

Singurii care si-au vazut de treaba, datorita necesitatii de a supravietui, sunt China, Corea, Japonia, Taiwan...care au acaparat sistematic 75 % din economia mondiala si 98 % din economia SUA !
Paradoxuri ? Un stat foarte mic - Afganistan, castiga cel mai mult din armament, facand prototipuri si facand licitatii(de aceea apare in foarte multe filme)... Cine castiga cel mai mult din vanzari de armament catre statele NATO ? Rusia...dar e impotriva extinderii !
De ce Ungaria e intangibila ? Tot datorita acelorasi interese pe care nu le pot spune aici...Dar am sa spun doar atat - Ca sa faci un stat mai mare, ai nevoie de forta, pragmatism, o singura moneda... aceleasi reguli !

Sunt de acord ca Antena 3 a spus si a facut si greseli...dar toata mass-media a facut si face asa ceva ! Daca toti ar fi stat linistiti, Romania nu ar fi avut tangenta cu prima criza mondiala !
Insa, fara a fi maniac Antena 3, am o singura intrebare...Daca ce se spune acolo nu este adevarat, atunci de ce in toate cazurile (aprox) sunt deschise acum procese ? Oare nu pentru ca totul este real ? De ce nu se finalizeaza...simplu...pentru ca inca sunt multe interese ! Si in incheiere, as vrea sa mai adaug doar atat...daca actualul guvern ramane, tot planul extern se realizeaza ! De aceea accept orice parere, si cu toata stima le si respect, pentru ca asta inseamna ca romanii inca reactioneaza ! Eu mai am o replica pentru unii..."Cat timp unii se bat pe fotolii si functii, e bine ! Pentru ca asta inseamna ca Romania nu este vanduta cu totul...mai este de furat ! "

Numai bine ! Si tare m-as bucura sa se schimbe totul in bine si la noi, ca sa putem discuta despre muzica...despre arta, dar nicaieri nu s-a intamplat asta mai devreme de 60-70 de ani !


[ Edited Wed Feb 24 2016, 09:56AM ]


Back to top
sarac.lipit
Wed Feb 24 2016, 10:14AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Impresionant.

Referitor la postul digi... Dane, dacã ei sunt echidistanți...probabil prin 2030 aflai cã pãdurile au fost curãțite de crengile uscate...de o firmã austriacã...
Zîmbesc amar....
Am tot pachetul de la ei, îi respect pentru servicii și prețuri, dar la partea de știri...pupã-n dos pe oricine ajunge sus. Parcã-i tvr8... De ceva timp urmãresc doar meteo la ei...au prezentatoare simpatice și nu țipã blond...

[ Edited Wed Feb 24 2016, 10:20AM ]


Back to top
admin
Wed Feb 24 2016, 10:37AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@S.L, mie chiar nu mi-au lăsat impresia că Digi 24 ar pupa în dos pe cineva (spre diferență de celelalte posturi tv de știri!) ...
Că nu fac circ din orice subiect și că discută extrem de civilizat, asta este altceva, însă de aici și până la a pupa în dos pe cineva este cale lungă.

În rest, îți recomand cu căldură pagina următoare: LINK: Click aici !

Și un exemplu: LINK: Click aici !

[ Edited Wed Feb 24 2016, 09:59PM ]


Back to top
gabi3213
Wed Feb 24 2016, 09:22PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
acum ne certam ,cine ne manipuleaza mai mult sau cel putin incearca?

Back to top
marand
Thu Feb 25 2016, 02:58AM

Registered Member #10506
Joined: Sat Oct 15 2011, 03:30PM
Posts: 239
mussic a scris ...
Domnule admin, apreciez persoanele sincere, serioase si deschise ! Si este foarte bine ca inca mai pot exista in Romania pareri diferite !
....argumente foarte simple,.... Inseamna ca mai misca ceva in tara asta !

OARE?...)

mussic a scris ...
... si prin intermediul cercului de prieteni si relatii, am citit multe materiale care nu sunt la indemana oricui

„Mari secrete” ../../images/emotes/yahoo/yahoo_chatterbox.gif - recunosc!!

mussic a scris ...
dar am sa spun doar ceea ce pot sa spun,

Ne mulțumim și cu puțin, nu suntem pretențioși, http://clape.ro/images/emotes/yahoo/yahoo_liar.gif .

mussic a scris ...
Da...a fost o revolutie, bazata pe interese...

Cunoscut!

mussic a scris ...
Este foarte normal ca romanii sa vina altfel din strainatate,...

Cunoscut!

(Așa au făcut și italienii...Noi, însă, am fost mai proști, n-am exportat nici un fel de mafie... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif )

mussic a scris ...
Americanii...

Cunoscut! ...(mai ales filmele).

mussic a scris ...
Cele doua turnuri gemene...

Asta-i tare de tot!Adică americanii s-au gândidt ei, așa,...să facă un fel de „noaptea cuțilelor lungi”...și îi cam împiedicau cele două turnuri, că era și vechi și prea înalte și nu mai avea loc cu avioanele să zboare...Și-apoi ce-i la ei 3000 dă morți, ...dă-i în m..ții lor...Și bursa...ce dacă nu mai merge două-trei săptămâni...Așa că au chemat niște ăiă ca să facă toate astea și să .... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_time_out.gif


mussic a scris ...
Rusii fac acelasi lucru mereu,...

Cunoscut!

mussic a scris ...
...si asta datorita unor interese ....(la nivel planetar), pe care nu pot sa le spun aici !

Muicăăăă !! (Sic!Sic! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_whistling.gif )

mussic a scris ...
Singurii care si-au vazut de treaba, datorita necesitatii de a supravietui, sunt China, Corea, Japonia, Taiwan...care au acaparat sistematic 75 % din economia mondiala si 98 % din economia SUA !

„Zău?Și cum așa țațo?” Și `mericanii nu zice nimica?

mussic a scris ...
Paradoxuri ? Un stat foarte mic - Afganistan, castiga cel mai mult din armament, facand prototipuri si facand licitatii(de aceea apare in foarte multe filme)

Păi n-am zis eu mai sus?....Filmele-astea, dom`le, sunt adevăr gol-goluț!

mussic a scris ...
De ce Ungaria e intangibila ? ....

Pentru că-i curvă!

mussic a scris ...
...Tot datorita acelorasi interese pe care nu le pot spune aici...

Repetitio est mater studiorum!!... sau nu!... depinde de la caz la caz ... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_sleepy.gif

mussic a scris ...
Dar am sa spun doar atat - Ca sa faci un stat mai mare, ...

Mulțumim! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_not_worthy.gif

mussic a scris ...
Sunt de acord ca Antena 3 a spus si a facut si greseli...dar toata mass-media a facut si face asa ceva ! Daca toti ar fi stat linistiti, Romania nu ar fi avut tangenta cu prima criza mondiala !
Insa, fara a fi maniac Antena 3, am o singura intrebare...Daca ce se spune acolo nu este adevarat, atunci de ce in toate cazurile (aprox) sunt deschise acum procese ? Oare nu pentru ca totul este real ? De ce nu se finalizeaza...simplu...pentru ca inca sunt multe interese ! Si in incheiere, as vrea sa mai adaug doar atat...daca actualul guvern ramane, tot planul extern se realizeaza ! De aceea accept orice parere, si cu toata stima le si respect, pentru ca asta inseamna ca romanii inca reactioneaza ! Eu mai am o replica pentru unii..."Cat timp unii se bat pe fotolii si functii, e bine ! Pentru ca asta inseamna ca Romania nu este vanduta cu totul...mai este de furat ! "

Parcă ți-ai mai revenit... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_worried.gif

mussic a scris ...
Numai bine ! Si tare m-as bucura sa se schimbe totul in bine si la noi, ca sa putem discuta despre muzica...despre arta, dar nicaieri nu s-a intamplat asta mai devreme de 60-70 de ani !

60-70 de ani???...hmm.Nu, nu ți-ai revenit ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_shame_on_you.gif
Ca astea din urmă să se-ntâmple la noi, trebuie:
- 1.Să navigăm ca englezii, (sau măcar ca spaniolii), și să întemeiem colonii, (în spațiu!, evident, că pe Pământ...), de unde să furăm cel puțin 1000 de ani!(La asta din urmă ne descurcăm, la prima...mai greu...)
- 2.Să inventăm, ca americanii, sclavagismul democratic, (democrația sclavagistă a existat, ce să-i faci?, p-asta am scăpat-o!), dar ceilalți să zică despre noi că suntem „cea mai nouă democrație”!
- 3.Să declanșăm cel puțin 2 (două) războaie mondiale!!(pentru cei neavizați; mondial=adică să să bată tăt pământu`!), că-ntre noi suntem de mult în război!

P.S.

Motivul pentru care am redactat acest topic... să învăț să lucrez cu ...
ghilimelele... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_yawn.gif


[ Edited Thu Feb 25 2016, 08:43AM ]


Back to top
marand
Thu Feb 25 2016, 03:02AM

Registered Member #10506
Joined: Sat Oct 15 2011, 03:30PM
Posts: 239
sarac.lipit a scris ...
Impresionant.


Ce?





[ Edited Thu Feb 25 2016, 09:24AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap