Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
De cand cu legea fumatului cantam la pereti in local..
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
cantlaclapa
Sun Mar 20 2016, 06:14PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
gabi3213 a scris ...

Ba frate cata isterie s-a creat cu legea asta.de ce nu iesiti frate in strada.ca sa pice guvernul ponta au fost mult mai putini.Va plangeti ca niste babe.luati masuri


pana la urma se ajunge acolo la iesitul in strada si asta poate fi un impuls dar eu sincer personal nu mi-as dori sa se ajunga acolo pt ca data viitoare cand se ajunge in strada o sa fie jalnic... nu cred ca avem nevoie nici de victime si nici de o imagine de genul asta!


Back to top
gabi3213
Sun Mar 20 2016, 06:26PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
Sergiu pe tine te respect prea mult ca sa cred ca gandesti doar asa.Tu sti ca de cate ori s-a iesit in strada a fost doar o manipulare a maselor.asta nu e un subiect interesant pt..............intelege fiecare ce vrea

Back to top
sarac.lipit
Sun Mar 20 2016, 08:18PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Hehe
La o privire atentã...
În colonii sunt regulile stricte, inexistente în Germania.
Asta chiar nu vã pune pe gînduri?
Apropos... Bãieții din localuri...cum stați cu clienții?

De ieșit în drum...nu mai are cine...

[ Edited Sun Mar 20 2016, 08:20PM ]


Back to top
Daniel_AD
Sun Mar 20 2016, 09:08PM
Guest
Am preluat un text interesant de pe pagina unor oameni de top din muzica;
"Sunt alaturi de cei care incepand din data de 17 martie au fost declarati jumatati de oameni pentru ca "drepturile fumatorilor nu exista in constitutie"!
E bine ca in constitutie "exista" urmatoarele drepturi:
- dreptul homosexualilor care se pot manifesta liber oriunde in public, intre 2 sau oricati pereti, cu sau fara acoperis.
- dreptul industriei alimentare de a ne vinde carne injectata cu Dumnezeu stie ce, alimente cu E-uri si alte substante dovedite clar cancerigene, "racoritoare" 100% naturale, facute din concentrate, branza 100% naturala facuta din lapte praf.
- dreptul industriei farmaceutice care promoveaza medicamente de "brand" scumpe, in defavoarea acelorasi medicamente generice ieftine (vezi Nurofen-Ibuprofen, Panadol-Paracetamol, ACC- Aspirina si mii de alte exemple).
- dreptul taierilor abuzive de copaci peste tot pe teritoriul Romaniei de catre corporatii sustinute mai mult sau mai putin chiar de institutia presedentiei.
- drepturile tututor alesilor de orice fel in primarii, parlament, guvern, presedentie, etc, de a fi votati dupa care sa li se rupa basca de dorintele si doleantele alegatorilor si de a da legi, ordonante, hotarari pentru a face cu banii de la buget EXACT ce vrea pla lor.
- dreptul ANAF-ului de a pune popriri abuzive pe conturile firmelor, fara a anunta in prealabil contribuabilii respectivi ca au datorii la bugetul de stat.
- dreptul ENEL-ului de a vinde cel mai scump curent electric din Europa, in conditiile in care salariile din Romania sunt clar de kkt.
- dreptul Petrom-ului si a cui plm mai fixeaza pretul la carburanti, de a vinde carburanti in Romania la unul din cele mai mari preturi din Europa in conditiile in care, din nou, salariile din Romania sunt de kkt.
- dreptul statului Roman in general, de a fi EVIDENT si CLAR INCOMPETENT, INAPT si INCAPABIL de a face ORICE lucru bun, oricat de mic ar fi el pentru oamenii din tara asta, dar de a stabili taxe si accize pentru un produs, pentru care mai apoi sa puna interdictii de folosinta si sa il scota partial in afara legii, fara sa dea dreptul consumatorilor de a isi stabili locuri umane si decente unde sa il consume (asta nu e deloc anticonstitutional nu-i asa?).
- dreptul distriubuitorilor de agent termic de peste tot din tara, de a taxa prierderile de pe reteaua lor de distributie catre consumatorii finali.
- muuulte, muuulte alte drepturi clar abuzive, care contribuie in fieca zi, ora, minut la mirificul sentiment ca incepand de azi vom muri cu totii mai sanatosi pentru ca fumatorii sunt exilati in strada, dar intre timp suntem furati, mintiti, inselati, abandonati, fraieriti de toate gunoaiele politice care ne conduc, ne vand si ne devalizeaza tara.
- si nu in cele din urma: dreptul nostru, al tuturor fumatorilor de a sta capra si de a inghiti cacatul unor slugi umile si pupincuriste la UE, fara a lua nici o pozitie, fara a face nici un protest, fara a schita nici un gest.
Uraaaa! Traiasca UE! Traiasca partidul! Traiasca libertatea! Traiasca! Astazi democratia, libertatea, adevarul, bunastarea, sanatatea, tot ce e mai bun pe lume si civilizatia in general, au triumfat in Romania, de-acum sa vezi lapte si miere ... timp in care 10% (in acte, dar in realitate mult mai mult) din populatia tarii este analfabeta, 20% slugi fara voia lor, plecati prin tari straine sa faca un leu pentru copii lasati in grija nimanui pe acasa, 35% pensionari si dracu stie cati prosti ... multi oricum!
O sa fim cu totii sanatosi tun si o sa murim calcati de o masina sau bolnavi de cancer, otraviti de carnea injectata din supermarket! Mai aprind o tigara, mai iau o gura de aer si ma duc sa imi vad de treaba ... am facturi de platit!
Latter Edit:
aaa si sa nu uit:
- dreptul de a ne muri bebelusii cu zecile prin spitale, timp in care o inapta, incompetenta si imbecila cu titlul de doctor apare pe sticla si ne spune sa fierbem carnea de pui 3 (TREI) ORE !!! ... CE PLM E IN CARNEA AIA FRATE de trebuie fiarta 3 ore? Orice virus, microb, bacterie este distrusa prin fierbere in maxim 5-10 minute... DECI ????
- dreptul da a introduce obligativitatea vaccinarii, dupa care timp de 4 luni vaccinul nu s-a gasit in NICI o farmacie din Romania ... pe motiv ca ... nu se stie de ce, nu s-a castigat licitatia la timp ...
- dreptul de a trece bunuri si valori de miliarde din patrimoniul statului in parteneriate private (pe gratis), institutii de stat transformate in SA cu actionari privati necunoscuti prin ordonante de urgenta
- dreptul de a disparea O FLOTA INTREAGA si de a nu se mai gasi nici in ziua de astazi ... nici flota, nici vinovatul
- dreptul de a face un site al institutiilor statului care a costat peste 1 milion de euro, sali de sport existente doar pe harie, borduri la suprapret, catedrale ale neamului de miliarde de euro, timp in care bunicii nostri se chinuie sa traiasca de pe o luna la alta cu niste pensii de mizerie
- dreptul de a plati obligatoriu asigurari de sanatate si de a iti cumpara singur asternuturi de pat, pansamente, perfuzii, medicamente cand ajungi la spital, pentru ca ei nu au ...
si mai am ... dar chiar am treaba si chiar mi se pare ca este degeaba ..."

Ca in bancul ala; Care e diferenta dintre un fumator si un nefumator?
Nefumatorul moare sanatos. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
gigiflo
Sun Mar 20 2016, 09:25PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Da, asa este...Ceea ce ati citat sunt lucruri care ni se intampla, din pacate.
Insa, sa nu "incurcam borcanele": aceste fapte ni se intampla tuturor, fumători sau nefumatori, pe când dreptul fumătorului de a face ce vrea, atinge atunci când se intersecteaza, dreptul nefumatorului de a trai cum vrea...Asta-i diferenta pe care ar trebui sa o vedem si acceptăm cu toții. Restul sunt speculatii.

[ Edited Sun Mar 20 2016, 09:26PM ]


Back to top
victorr
Sun Mar 20 2016, 09:31PM
Registered Member #9068
Joined: Tue Mar 16 2010, 10:05PM
Posts: 909
Interesant Daniele, dar cam lung. Un rezumat la ce ai zis tu e:
sunt atat de multe probleme care nu s-au rezolvat si ei se apuca sa dea legi impotriva fumatului.

Era amuzant sa-i vezi pe unii care comentau pe site-uri cica acum vom deveni si noi civilizati ca tara! De parca in tara asta curge lapte si miere pe jos si fumatul era ultima problema care trebuia rezolvata ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) Un om daca n-ar avea grija zilei de maine sau stresul ca oricand poate fi dat afara de la serviciu sau ca nu-si poate gasi un serviciu poate ca nu s-ar mai apuca de fumat, ci ar merge la un concert, un teatru, asa cum fac si cei din alte tari mai...civilizate sa zicem asa.

Back to top
dorelclape
Sun Mar 20 2016, 09:39PM

Registered Member #6313
Joined: Thu Feb 19 2009, 12:56AM
Posts: 483
Un lucru este cert , daca pana acum numarul celor care intrau in restaurante era destul de mic , de cand cu aceasta lege nici draq nu mai intra prin restaurant , ramane de vazut la nunti cata lume o sa mai vina . Cam naspa pentru un fumator sa iesi afara de fiecare data cand iti pui un pahar de vin !

Back to top
gabi3213
Sun Mar 20 2016, 09:48PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
daca ne-am bate asa si impotriva coruptilor din tara asta am fi pe primele locuri in orice domenii. avem o tara asa de frumoasa si bogata....

[ Edited Sun Mar 20 2016, 09:49PM ]


Back to top
sarac.lipit
Sun Mar 20 2016, 10:15PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
O ai.. Dar nimic nu este al tãu....ce folos?

Back to top
admin
Mon Mar 21 2016, 12:01AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
De pe Facebook:

http://i.imgur.com/zvL0vuH.jpg

http://i.imgur.com/Pp6RurC.jpg

[ Edited Mon Mar 21 2016, 12:03AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap