Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Formatie vs Dj ( la nunti ) | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| mariansauca |
|
||
![]() Registered Member #3237
Joined: 16 Nov 2008Posts: 68 |
parerea mea este ca nici DJ-ii si nici trupele nu vor disparea, pentru ca asa cum zicea si Dorel, rationamentul in alegerea modului de a se distra la o nunta este BANUL. Cei car au mai putini invitati si nu dispun de bani vor alege cu siguranta DJ. Cei care se respecta si vor cu adevarat atmosfera la nunta vor alege o trupa
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
Sunt de fapt 4 categorii... cei care vor trupa de covere, cei care vor trupa de manele, cei care vor trupa de populara si cei care vor prea multe pt banii care-i au si cheama DJ (chipurile de fitza) Multe trupe de covere sunt la ora actuala chemate la petreceri private... si cand zic covere inseamna ca nu canta decat muzica straina si pop-rock romanesc. Cele mai cunoscute sunt Jukebox (carcotasii), Holograf si Proconsul |
||
| Back to top |
|
||
| cipi p |
|
||
![]() Registered Member #4030
Joined: 12 Dec 2008Posts: 20 |
cei care vor cu adevarat o nunta frumoasa si dipun de mani aleg o trupa buna cu care sa se distreze bine si sa ramana de ne uitat o trupa care stie sa anfierbinte admosfera si sa fie pe placu tuturor invitatilor
|
||
| Back to top |
|
||
| sebyboss |
|
||
![]() Registered Member #2166
Joined: 10 Oct 2008Posts: 2 |
Eu cred ca nunta fara lautari si inmormantarea fara popa nu au farmec.Iau cu mine si calculatorul cand e nevoie, dar seamana mai mult a parastas cu cantece...
|
||
| Back to top |
|
||
| alexcump |
|
||
|
Guest
|
Ma scuzati ca ma bag dar ce este nunta fara lautari. E ca o masina fara roti. Una e cand iti canta live. Cand te duci la el sa iti cante ce vrei tu, una e cand auzi pe viu toate instrumentele si alta e cand vine un dj ce baga el acolo ceva piese. Degeaba iti pune el ce vrei tu, e altceva cand auzi lautarii cum canta. Dai un ban implus dar se vede. Zicea cineva ca o sa dispara formatiile si o sa dispara si muzica. E suta la suta adevarat dar acuma astia fac totu pe calculator si usor usor nu o sa le mai placa muzica populara, lucru ce ma indispune. Sa speram ca o sa se potoleasca sau sa mearga in paralel. Cand formatiile se odihnesc sa inceapa programu un dj. off: Ma scuzati ca v-am denumit lautari dar pentru mine ori formatie de muzica populara ori lautari pt mine e acelasi lucru fara nici un fel de jignire. |
||
| Back to top |
|
||
| minel |
|
||
|
Guest
|
sa nu filozofez si eu prea mult,spun doar atat...muzicantii si lautarii,nu vor dispare niciodata..dj=fitze..poate am fost un pic dur,scuze.mai bine fac in casa ceva decat sa dau 300-400 de euro cuiva sa dea drumul la placa.
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
culmea este alta... ca deja a devenit o moda playbackul... am fost la cateva concerte in aer liber si am vazut multe trupe mari ce cantau doar cu vocea, in rest, instrumentele erau de forma... ce sa zic, erau cablate, mai dadeau in ele in pauza, dar piesele erau pe negativ... adica dadea play ala de la clape si canta laptopul.... si vocalul. asa ca nu se stie.. din ce in ce si la nunti au inceput sa cante cu negative, fie midi fie mp3, dar canta doar cu vocea, in rest... PLAY. Mimeaza ceva solo si gata nunta. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






