Forums

Clape.ro :: Forums :: Administrativ / Tehnic :: Opinii despre Clape.ro / Sugestii pentru site
 
<< Previous thread | Next thread >>
Propun sa se posteze cate un "DEMO" la "Descrierea" style-urilor.
Go to page       >>  
Moderators: admin, dan, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
stefandelabr
Sat Mar 13 2010, 11:45AM
Registered Member #8862
Joined: Thu Feb 04 2010, 08:30AM
Posts: 45
Toti stim ca aici gasim multe styleuri frumoase. Dar inainte sa descarcam in calculator ne intrebam cam cum suna?Eu as fi de parere cand postam un ritm sa punem si un demo as ar fi foarte frumos. In plus ar aduce mai multa vizionare siteului si ar fi si mai popular. Asta e parerea mea acum astept si alte pareri.

[ Edited Sat Mar 13 2010, 01:39PM ]


Back to top
Sergiu Prodan
Sat Mar 13 2010, 12:19PM
Guest
propunerea ta este f buna doar ca depinde de timpul si bunavointa fiecaruia nu toata lumea are timp sa faca si demo si mai sunt unii care nici posibilitatea tehnica sau nu au cunostinte in faptul de a inregistra un demo in calc din clapa si crede-ma eu ma confrunt zilnic cu intrebari de genul asta cum sa fac aia cum sa fac aia ... si nu numai eu si altii in ce priveste popularitatea sitului cred si zic eu ca nu-s probleme este destul de popular nu numai in tara chiar si in europa si alte continente

Back to top
admin
Sat Mar 13 2010, 01:38PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Stefane, citeste regulamentul siteului ! Citez:

- Subiectele discutate trebuie sa aiba obligatoriu un titlu explicit si la obiect. Nu folositi ca titlu semne punctuatie, simboluri, cifre, sau expresii de genul: "Ajutoooor", "Important", etc ...


Ti-am modificat ei titlul threadului ...

Back to top
Mcmiki
Sat Mar 13 2010, 03:47PM

Registered Member #5274
Joined: Fri Jan 23 2009, 01:52PM
Posts: 251
Salutare!
Intr-adevar ar fii o idee buna cu demoul,dar parerea mea e ca ocupa prea mult spatiu pe site sa aiba un demo langa fiecare style.
E mai usor sa descarci stylul pe care ai nevoie si sa le asculti pe calculator sau pe clapa!
O sugestie pentru detinatorii de Yamaha si pentru cine mai vrea sa asculte stylurile sty Yamaha nu si cele de la Korg:folositi K-Lite codek pack sau Storm codek amandoua contine dupa instalare Media player clasic cu care poti sa asculti stylurile(sty) de Yamaha!
Sanatate!!!

[ Edited Sat Mar 13 2010, 03:48PM ]


Back to top
Calin A7
Sat Mar 13 2010, 05:54PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
Mi se pare propunerea lui stefandelabr demna de luat in seama si f buna. E foarte important sa se auda cum suna din clapa direct. Nu trebuie creata o sectiune speciala de incarcat si demo mp3 ..se poate ca la descriere sa se dea un link cu demo style (trilulilu de ex) ..si chestia asta sa fie optionala iar demo-ul nu trebuie sa fie mai mare de 30 de sec ...suficient ptr intro ..fill etc...si neaparat de mentionat modelul de clapa pe care a fost facut style si demo-ul...mie mi se pare o idee f buna.
Si inca ceva ...ar fi foarte util ptr membri care sunt limitati la download..de ex vad style banat il descarc ,imi epuizez nr de downl si poate ca e o "panarama" de style si suna si prost sau il mai am dar pe site e sub alta denumire.

[ Edited Sat Mar 13 2010, 05:58PM ]


Back to top
nairdA
Sat Mar 13 2010, 06:11PM

Registered Member #164
Joined: Mon Jun 23 2008, 10:49PM
Posts: 159
Eu asa am facut si admin stie......

[ Edited Sat Mar 13 2010, 06:11PM ]


Back to top
Sergiu Prodan
Sun Mar 14 2010, 06:11AM
Guest
mai este o problema in treaba asta degeaba ai demo si ritmul daca nu stii setarile la el si tonurile folosite la asta v-ati gandit ? si mai sunt o gramada carora chiar daca le dai tonurile si stylurile tot nu reusesc sa le faca sa sune pt ca nu cunosc clapele pe care lucreaza si nu-s putini astia dar eu sunt de-acord cu problema ridicata nu zic ca nu ar fi buna treaba da tare-s curios cati o sa faca treaba asta cand vad o gramada de membrii care intra pe site si nici macar buna ziua nu dau dar sa mai faca upload la ceva?

Back to top
mussic
Thu Apr 29 2010, 03:19PM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Este o idee buna dar.......... Ti-ai pus intrebarea ce ar insemna sa pui demo pentru fiecare in parte ? Daca pui un style merge... Dar cand pui un set (10 - 100), inseamna ca nu mai pleci de langa aparatura cateva zile.
Este adevarat ca necesita ceva munca si din partea celui care da jos, dar nimic nu se poate fara un efort minim.
Si eu am stat cateva zile sa verific seturi intregi, dar la sfarsit am fost multumit ca le-am si transformat si adaptat ,ca sa sune asa cum vreau eu, pentru ca mai depinde si de clapa
Problema cred ca ar trebui privita altfel. Mai multa seriozitate din partea celor care pun materiale pe site !!!
Am gasit si eu style-uri la care scria "Beton" sau "Foarte bune" si ele erau niste porcarii. Sau o chestie si mai si... style-ul avea suprapus un zgomot de fond facut intentionat (care nu putea fi scos) si am gasit asa ceva si la sectiunea midi. Am crezut ca este un instrument pe care nu il am eu in clapa si de aceea nu stie sa-l cante, dar am mers cu piesele si la prieteni cu alte clape ...si la fel.
Si as avea inca ceva de adaugat. Oameni buni, daca tot puneti materiale pe site, nu le mai amestecati !!!
Ii dau dreptate si lui Stefan,...Am gasit in multe arhive style-uri amestecate ! Pai ia ganditi-va ce inseamna sa iei la mana si numai 100 sa vezi pentru ce clapa este fiecare in parte, apoi sa le asculti ca sa le triezi si apoi sa le adaptezi si sa le probezi !!!
Daca materialele ar fi puse in mod serios pe categorii si clape ar fi mai usor si pentru noi si pentru domnii admini si nu ar mai fi nici multe erori. Sa auzim numai de bine !

Back to top
radux5
Thu Apr 29 2010, 07:41PM

Registered Member #3870
Joined: Sun Dec 07 2008, 10:29PM
Posts: 156
Eu am alta propunere. De exemplu sa fie pe categori. La styluri din ardeal sa fie un demo doar la unul reusit,la banat la fel, la rock la fel, la dance la fel, etc.

Back to top
67jack
Thu Apr 29 2010, 09:35PM

Registered Member #8619
Joined: Sun Dec 27 2009, 09:08PM
Posts: 101
Cam multe propuneri dar, cum a spus si admin mai sus, sunt multi care nu dau nici macar buna ziua si se duc direct la download iar apoi mai si critica. Acestia nu gresesc niciodata. Gaina de unde scurma, mananca.

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap