Forums

Clape.ro :: Forums :: Administrativ / Tehnic :: Opinii despre Clape.ro / Sugestii pentru site
 
<< Previous thread | Next thread >>
Astept opiniile voastre in legatura cu spatiul de pe site ...
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, dan, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
minigutza
Sun Feb 01 2009, 06:12PM

Registered Member #6
Joined: Thu May 22 2008, 03:45PM
Posts: 270
Nu cred ca am putea face demo la 10000 de piese ca sa se asculte fiecare in parte ../../images/emotes/yahoo/yahoo_surprise.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

Back to top
gabriela
Sun Feb 01 2009, 10:12PM

Registered Member #766
Joined: Mon Aug 11 2008, 10:18AM
Posts: 7
Romanii (NU TOTI) sunt invatati sa gaseasca cele mai trasnite solutii (SCUZE PT ACEEI CARE LE_AU GASIT DEJA) numai sa nu plateasca, parerea mea este ca banii ar rezolva aceasta situatie "grea". Nu ar bine oare, ca fiecare sa plateasca un abonament anual "de la mine putin de la Dumnezeu mai mult" si sa aveti acces si la download si la upload......scuze .. Cred ca m-a luat gura pe dinainte, parerea mea , crede ca am dreptul sa o zic

Back to top
johnny.b
Sun Feb 01 2009, 10:28PM

Registered Member #2057
Joined: Mon Oct 06 2008, 07:01PM
Posts: 42
Ideea cu plata nu e buna ca s-ar lenevi toata lumea si ar astepta sa munceasca altii... ca de-aia platim ca sa putem descarca.Unii se pot gandi asa.
Am putea sa facem(cel putin cu piesele mp3 internationale) doar o lista .TXT iar cei care vor ceva de acolo pot face o cerere(evident, prin intermediul unui automatism al site-ului) si sa i se dea prin email piesa.Sunt constient ca e o munca in plus pt. admin.

Back to top
fanitractor
Mon Feb 02 2009, 05:18PM
Registered Member #233
Joined: Tue Jul 01 2008, 04:50PM
Posts: 408
nu cred ca ideea de plata e constructiva .

eu personal as sterge toate fisierele uploadate care nu au min 2 download in 30 zile de la upload .

Back to top
luchiana
Mon Feb 02 2009, 05:22PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
asta e cea mai buna solutie cu stersul ....la un anumit interval, iar daca omu' se "trezeste" ca o vrea poate f bine sa "strice" o intrebare......simplu, nu?

Back to top
Ionutz_pa
Mon Feb 02 2009, 06:40PM

Registered Member #12
Joined: Thu May 22 2008, 07:20PM
Posts: 584
fanitractor a scris ...

nu cred ca ideea de plata e constructiva .

eu personal as sterge toate fisierele uploadate care nu au min 2 download in 30 zile de la upload .

Da, dar se poate ca fişierul respectiv chiar să-i trebuiască cuiva, dar să n-o poată descărca pentru că n-are acces sau îl are mic...

Back to top
minigutza
Mon Feb 02 2009, 08:48PM

Registered Member #6
Joined: Thu May 22 2008, 03:45PM
Posts: 270
Piesele sunt "curatate" in functie de numarul de download.Dupa o anumita perioada cele cu download-uri putine sunt sterse de pe site.Lista aceea ar trebui zilnic refacuta,ceea ce mi se pare imposibil,iar cat despre metoda cu plata considera ca activitatea ta pentru a putea descarca din ce in ce mai multe este acel abonament !

[ Edited Mon Feb 02 2009, 08:49PM ]


Back to top
Sonny
Mon Feb 02 2009, 09:55PM

Registered Member #43
Joined: Wed May 28 2008, 08:27PM
Posts: 125
O solutie este la indemana noastra a tuturor. Cei care puneti piese in format mp3 am o rugaminte ca mai intai sa dati un search pentru a vedea daca piesa respectiva se afla sau nu pe site si apoi sa faceti upload-ul. Dupa cum s-a mai spus in felul asta se usureaza si munca adminilor si se economiseste si spatiul.

Back to top
gabriela
Mon Feb 02 2009, 10:16PM

Registered Member #766
Joined: Mon Aug 11 2008, 10:18AM
Posts: 7
Scuze domnule administrator, ideea cu banii a fost o parere, dumneavostra sunteti in masura sa alegeti solutia buna.
Mai sunt si alte solutii, de exemplu: toate fisierele mp3 si programele mai lungi se fie incarcate si pe alte situri specializate in a retine aceste fisiere trilulilu, rapidshare, megauload, bla, bla si pe site poate sa apara doar linkul doar o sugestie ,....

Back to top
cosminkorg
Mon Feb 02 2009, 11:02PM

Registered Member #4539
Joined: Sat Dec 27 2008, 03:24AM
Posts: 34
Parerea mea este.... ca munca pe acest site sa fie impartita intre admini.....situl creste si admini ramani aceeiasi...ar trebui cate un administrator pentru fiecare sectiune in parte a saitului de exemplu un sa controleze styluri roland altul sa controleze negetive folclor .etc sa se imparta activitatea in fuctie de dimendiunea unei sectiuni....asa se evita fille-uri duble, de proasta calitate etc. si in plus nu mai e chiar asa de mult de munca....:) parerea mea va salut!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_smug.gif

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap