Forums

Clape.ro :: Forums :: Administrativ / Tehnic :: Opinii despre Clape.ro / Sugestii pentru site
 
<< Previous thread | Next thread >>
Membru pe site. Activitate 0-beneficii 0!
Go to page       >>  
Moderators: admin, dan, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
catalinbanita
Thu Jan 07 2010, 01:35AM
Registered Member #8665
Joined: Sun Jan 03 2010, 12:22PM
Posts: 16
Sper sa nu deranjez pe nimeni cu acest post dar sincer ma simt un pic iritat.Mi-am creat un cont pe acest forum pentru a beneficia de ceva ajutor. Dar nu doar la raspunsuri la topicuri deschise, care oricum se dau in doi peri sau se deviaza de la subiect. De ce nu putem beneficia si noi de sectiunea download? Ce fel de activitate sa avem? Pai ca sa urc un midi sau un negativ trebuie sa stiu sa il fac. Pai daca stiu sa il fac, de ce sa mai descarc de aici? Eu m-am inscris pe site si forum din postura de incepator. As dori sa pot descarca ceva, nu doar de doua ori. Eu inteleg ca totul este pe castig, dar o asa ingradire nu am mai vazut. Daca postezi pe forum adresa de email sau id de messenger primesti ban.Pai normal, ca sa nu ne putem cunoaste intre noi si sa nu cumva sa dam pe mess din midi-uri si negative. Mai bine ati spune dragi admini sa dam cate un click zilnic pe adsense si gata. De exemplu am in calculator 50 60 de midi-uri cu colinde descarcate de pe net si multe negative pentru cantece scolare. Sunt de pe net, nu facute de mine. E logic ca nu este nimeni interesat de ele. Si logic ca nu pot sa le incarc, pentru ca nimeni nu le va folosi. Nu imi ramane decat sa ...ce? Nu am nici o sansa sa ajut aceasta comunitate de muzicieni. Si ce imi mai ramane? ban?

Back to top
sarac.lipit
Thu Jan 07 2010, 01:53AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Unde era acest (şi cel'lalt) site acum 15-20 de ani...
Dacă vi se pare un lucru banal... în a afla ceva rapid ...pentru care te dădeai cu capul de pereţi ...şi tot nu-l aflai... că nu ierea dă unde! ...primeai o ţîpişcă în inglese şi buchiseşte nene...
Sigur, acum ne fandosim cu tot sub nas, ne-am dori şi paralele să vină-n cont dacă silabisim aici 3 cuvinte...
Este un site pentru clăpari şi punct. Aici vrei ceva, întreabă, ai orice răspuns din lumea asta pentru mai toate modelele ... dar se pare că nu mai interesează pă niminea...

PieS
folosesc limbajiul dă bucale că am sesizat că-i la modă pă tilivizor. Şi dacă la capitală e pă bune dă ce să nu fie şi la mini'n sat? weihnachten_4.gif

[ Edited Thu Jan 07 2010, 01:57AM ]


Back to top
admin
Thu Jan 07 2010, 04:30AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
M-am uitat putin peste "activitatea" ta pe acest site, care este urmatoarea:

http://i49.tinypic.com/2j5xls.jpg

Ce inseamna asta ? Inseamna ca: Te-ai inscris pe site acu' 3 zile, 15 ore si 22 de minute. Pe chat,a ctivitate 0, la comenatrii referitoare la downloaduri sau alte comenatrii pe site activitate 0, 10 posturi pe forum, adica activitate 0.05%, ai vizitat siteul de 12 ori de catnd te-ai inregistrat, iar in rest ... NIMIC !

Spui ca esti incepator si nu ai cu ce sa contribui ? GRESIT! Exista sectiunea de negative mp3, unde poti incarca cate vrei, iar negative mp3 de bine de rau se gasesc pe net. Mai exista sectiunea de versuri, unde poti incarca cate versuri vrei, iar de versuri e chiar plin internetul. Totul e sa vrei sa participi cu ceva la aceasta comunitate online. Ei, in momentul in care doar devii iritat pentru ca nu ai acces la mai mult de 2 dld, fara ca tu in schimb sa participi cu nimic la aceasta comunitate, atunci ... nu este in regula.

Iar in alta ordine de idei, in momentul in care te-ai inscris pe acest site, scria MARE DE TOT ca este obligatoriu sa citesti conditiile de utilizare si regulamentul acestui site, iar daca nu esti de aord cu acestea, erai rugat sa nu te inregistrezi membru pe site. Ori, aceasta discutie este tocmai rezultatul faptului ca NU AI CITIT Conditiile de utilizare si regulamentul acestui site, daca le-ai fi citit, ori aceasta discutie nu ar mai fi avut loc, ori tu nu erai membru pe site ... Din 2 una ...

Aici, toata lumea participa cu ce poate si cu cat poate la bunul mers al comunitatii. Nimeni nu impune nimanui ce sa faca si cat sa faca. Toti membrii au contribuit la creerea acestei comunitati si implicit a bazei de date de pe acest site, iar tu acuma vii si spui ca, esti foarte iritat pentru ca nu ai primit acces la toata munca depusa de cei peste 5000 de membrii de pe acest site, in conditiile in care aportul tau la aceasta comunitate este 0 !!! Dupa parerea ta, crezi ca este in regula un astfel de rationament ?

PS: Vezi omuletul asta care arata cu degetul in jos ? Ei, arata ca trebuie sa citesti "Conditiile de utilizare" si "Regulamentul" acestui site ...

[ Edited Thu Jan 07 2010, 04:32AM ]


Back to top
catalinbanita
Thu Jan 07 2010, 08:44AM
Registered Member #8665
Joined: Sun Jan 03 2010, 12:22PM
Posts: 16
Va multumesc pentru raspunsurile prompte si la subiect. Chiar nu stiu unde era acest site acum 15-20 de ani penru ca la noi (in zona mea) nu se inventase internetul. Si cred ca la majoritatea din membrii site-ului.
Stiu foarte bine cand m-am inscris pe acest site, nu era nevoie sa imi amintesti.Considerati ca daca fac posturi sau raspund altora e bine?Am activitate? Pai ce sa le raspund? Ca eu sunt aici pentru a invata... Cat despre negative sau versuri...nu stiu ce sa zic. Atata timp cat nu sunt facute de mine, nu pot sa le urc aici fara dreptul autorului...nu mi se pare corect. Sau poate nu stiu eu.

...iar tu acuma vii si spui ca, esti foarte iritat pentru ca nu ai primit acces la toata munca depusa de cei peste 5000 de membrii de pe acest site, in conditiile in care aportul tau la aceasta comunitate este 0 !!!

Nu am cerut acces la toata munca celor 5000 de membri, dar 2 descarcari mi se pare foarte putin. De ce nu 5 sau chiar 10? De ce nu puneti taxa de cativa centi? Daca cei ce le-au facut le ofera gratis, de ce voi conditionati folosirea lor?

Back to top
DorinelParadox
Thu Jan 07 2010, 09:01AM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
Catalin Banita -toti USERII de pe acest site respecta regulilu stabilite de Head ADMIN! asa ca toti trebuie sa le respectam!Cred ca inainte de ati face un cint pe un site Privat , mai intai trebuiesc citite regulilu si apoi decizi daca creezi acel cont sau nu!Sper ca ti-am fost de ajutor!

Back to top
catalinbanita
Thu Jan 07 2010, 09:17AM
Registered Member #8665
Joined: Sun Jan 03 2010, 12:22PM
Posts: 16
Fii sigur ca am citit regulile...doar vroiam sa fac un pic de revolutie...dar asta este. Minoritatea se supune majoritatii! Insa raman la parerea mea ca nu aste corect sa adaug ceva care u este al meu. Iar netul este plin de asa ceva. In alta ordine de idei, daca incarc ceva si exista deja pe site, ce fac? Voi mi primi recompensa? Sau trebuie sa caut unicate? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_waiting.gif

Back to top
luchiana
Thu Jan 07 2010, 09:20AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
pe mine ma intereseaza ce ai ptr scoala....si ptr copii asa ca.... da-i bataie!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif Nu incarci ceea ce mai este ca oricum nu se aproba. Este normal sa fii iritqat ...cred ca toti am fost la un moment dat dar ai sa vezi ca, in timp te obisnuiesti cu asta si chiar o sa ti se para normal .... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Thu Jan 07 2010, 09:24AM ]


Back to top
catalinbanita
Thu Jan 07 2010, 09:23AM
Registered Member #8665
Joined: Sun Jan 03 2010, 12:22PM
Posts: 16
luchiana a scris ...

pe mine ma intereseaza ce ai ptr scoala....si ptr copii asa ca.... da-i bataie!!

Ok, in cursul zilei de azi o sa bag ceva. Dar tot nu sunt lamurit cu drepturile de autor...?

Back to top
luchiana
Thu Jan 07 2010, 09:29AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
ai piese cu drept de autor? ia spune-mi ....ai acordul scris al compozitorilor de a le canta/posta/interpreta? ...Daca poiesele sunt cu drept de autor nu le pui ...daca sunt luate de pe net....inseamna ca sunt la liber..

Back to top
catalinbanita
Thu Jan 07 2010, 09:35AM
Registered Member #8665
Joined: Sun Jan 03 2010, 12:22PM
Posts: 16
Cd-urile pe care le am sunt cumparate. Dece au drept de autor. Cat cele de pe net sunt urcate de altii dar nu inseamna ca nu mai au drepturi de autor. Mi se pare mie sau incurajezi un pic pirateria? Poate cele din folclor nu au copyright. Nu stiu ce sa zic. Apropos, site-ul vechi mai exista? Daca da, puteti da o adresa catre el? Multumesc!

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap