Forums

Clape.ro :: Forums :: Administrativ / Tehnic :: Opinii despre Clape.ro / Sugestii pentru site
 
<< Previous thread | Next thread >>
Membru pe site. Activitate 0-beneficii 0!
Go to page   <<      
Moderators: admin, dan, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
cminor
Fri Jan 08 2010, 01:39PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
maine poimaine vad:
"vand downloaduri pe clape.ro...."
:rolfz:

Back to top
rolandexr
Sat Jan 09 2010, 01:02AM
Registered Member #2349
Joined: Thu Oct 16 2008, 08:56PM
Posts: 28
@catalinbanita: Nu te agita...nu are rost. Iar pentru cei care mai sustin ca sunt incepatori, si vad acest thread ii sfatuiesc sa nu mai incerce sa isi spuna nemultumirea pentru ca oricum nu vor rezolva nimic. Si eu sunt incepator iar de cand sunt pe aces site...toti care au ridicat aceasta problema...au fost ingorpati in reply-uri de tot felul. Trebuie sa intelegem ca:
1. acum nu stiu cata vreme nu exista internet, iar persoanele ce azi sunt profi nu prea vor sa isi imparta cu oricine munca de o viata (de parca daca sunt din sibiu ii iau painea celui din vaslui sau arad sau de unde o fi) decat in schimbul altei munci...
2. noi ca incepatori nu prea avem sanse sa "descarcam" un style, un ton...etc... si in plus ce vina avem noi ca exista atata informatie din orice domeniu pe internet? OK aceasta este o comunitate in care regulile trebuiesc respectate...OK...numai ca de ce atata agitatie? felul cum ni se raspunde cand ceva e gresit, sau nu ne convine ceva... atata rautate... (spune-mi clar: Bah omule, intelege ca daca pui astfel problema nu rezolvi nimic, nu schimbi nimic, NU INVETI ALTCEVA DECAT SA CERI ORICUI VREA CEVA DE LA TINE,...CEVA IN SCHIMB).
imi cer sincere scuze daca am deranjat pe cineva cu aceste randuri, si de asemenea rog adminii sa ia masuri impotriva postului meu daca a fost ne-la-locul lui. Multumesc

Back to top
Robert Craciun
Sat Jan 09 2010, 10:01AM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
Inca de la inceput de cand m-am logat pe acest site am incarcat mid-uri si style-uri din creeatia proprie si vreau sa spun ca anumiti colegi,le-au preluat,le-au ascultat si dupa dupa un anumit timp le-au pus din nou pe site la download.Eu cred ca ar trebui facut ceva in sensul acesta,adica fiecare sa ne aducem contributia cu ceva creatie proprie...daca nu stim sa facem mid-uri sau style-uri,macar sa cautam partituri,texte,sa ne dam cu parerea la armonii,daca e bine facuta o piesa,sau unde este gresita o piesa si sa aducem argumente in acest sens!...eu cred ca asta ar fi un gen de intrajutorare reciproca...nu neaaparat sa iei un negativ facut de altul si sa-l pui asa...ca sa ai activitate pe site...inca o data cred ca trebuie sa facem ceva in sensul acesta, ca sa nu mai apara duplicate!...spre ex.la piesa respectiva in download sa pot specifica eu ca autor,raport la admin ca piesa respectiva e copiata si sa fie automat stearsa!

Back to top
Neuronu Intelectual
Sat Jan 09 2010, 02:34PM

Registered Member #5453
Joined: Wed Jan 28 2009, 01:56PM
Posts: 231
florine . nu te mira ca am vazut anunturi ,parca pe evrika , ceva de genul: vand clapa (nu stiu ce model psr9000 parca) cu programe care nu este luat de pe xxxx.ro sau clape.ro ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif am ramas uimit . ma intrebam eu atunci : ala care o cumpara de unde stie ca nu este niciunul din programe de pe unul din aceste 2 site-uri?!!! va constata mai tarziu ca gaseste acele programe pe unul din site-uri , daca nu pe amandoua . ma rog , foecare isi vinde marfa cum vrea la reclama dar ma amuzat aberatia asta

Back to top
conionic
Sat Jan 09 2010, 09:50PM
Registered Member #8166
Joined: Sat Oct 03 2009, 06:33PM
Posts: 26
Fara sa tin partea adminilor (sunt destui care sar ca la comanda s-o faca) ale caror reactii mi se par disproportionate - au intervenit sa raspunda patru admini pe un thread la care putea sa puna lucrurile la punct unul singur iar sintagme gen"sa te potolesti" intr-o disputa care nu implicase nici jigniri, nici alte probleme asemanatoare mi se par exagerate, apreciez ca titlul threadului este total eronat. Fie si cu activitate zero pe site ai beneficii foarte mari. In afara de faptul ca te poti adresa si primi ajutor in diverse probleme, prin parcurgerea atenta a thread-urilor de pe forum inveti nenumarate lucruri pe care altfel nu ai avea unde sa le gasesti.
Iar in ceea ce priveste download-ul cred ca este o psihoza a incepatorilor de a descarca cat mai multe lucruri din care vor folosi probabil 5-10%.
In afara de asta sa nu uitam niciun moment ce inseamna pentru admini intretinerea unui astfel de site, ce eforturi materiale, intelectuale si de timp consumat, asa ca sa nu ne jucam cu vorbele atunci cand facem afirmatii si aprecieri.
Si in general cred ca ar trebui sa ne controlam mai mult cand punem cuvinte pe ecran...


Back to top
sarac.lipit
Sat Jan 09 2010, 10:02PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
punct ochit, lovit, dărâmat. 10++

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap