Forums

Clape.ro :: Forums :: Administrativ / Tehnic :: Opinii despre Clape.ro / Sugestii pentru site
 
<< Previous thread | Next thread >>
PROIECTUL MEU
Go to page       >>  
Moderators: admin, dan, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
iubescpianul
Thu Mar 25 2010, 11:57PM
Registered Member #8994
Joined: Thu Mar 04 2010, 02:43PM
Posts: 9
Proiectul meu pentru o noua sectiune permanenta pe site:
In urma dicutiei preliminare am decis sa fac public acest calendar pentru a avea o exemplificare cit mai elocventa. Propun ca unul dintre cele cinci evenimente ale zilei pe care le voi posta sa isi gaseasca loc pe pagina principala. Eventual cu avertizare cromatica. De asemenea, acelasi eveniment sa poata fi citit de toti vizitatorii, iar restul sa poate fi accesat doar de useri. Mai pot pune poze, in cazul in care gasesc fara licenta in functie de spatiul acordart si dorintele dvs. Rubrica o vad a avea loc si pentru comentarii, insa nu pe chat, ci pe forum, daca este permis. Mostra pe care am postat-o este la zi. Sper sa pot posta si unld-urile cantecelor care vor intra in discutie zilnic, pentru a mentine interesul activ. Astept comentarii, injuraturi si alte sugestii.
Cu respect, iubescpianul Member 8994

26 martie
1969 Beatles au inceput inregistrarile pentru albumul “The Abbey Road”
1988 Bruce Springsteen a inceput in Worcester turneul “Tunnel of Love”
1951 - Frank Sinatra inregistreaza "I'm a Fool to Want You". Cantecul a fost creat în timpul afacerii tumultuoase care au implicat-o pe Ava Gardner. Afacerea a fost la început strivită de către şefii de studio de la MGM şi managerii lui Sinatra, dar a devenit titlu de mare impact atunci când Sinatra si-a părăsit prima lui soţie pentru Ava.

1963 - La aceasta data Beatles inregistreaza in Marea Britanie primul lor album “Please Please Me”. Albumul este facut in graba pentru a a valorifica succesul pieselor "Please Please Me" şi "Love Me Do". Dintre cele paisprezece melodii de pe album, opt au fost scrise de Lennon/McCartney.

1989 - Piesa muzicala Belfast Child a formatiei rock din Glasgow Simple Minds devine hitul numarul 1 in Marea Britanie. Simple Minds, care s-a bucurat de cea mai mare popularitate intre anii 1980-1990, au lansat mai multe hituri dintre care Don't You (Forget About Me) pentru filmul lui John Hughes ”The Breakfast Club”. Dupa 1980 au vandut mai mult de 40 milioane de albume in toata lumea.



Back to top
admin
Fri Mar 26 2010, 02:29AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
iubescpianul, interesanta ideea. Eu ma pot apuca de lucru, sa fac o astfel de sectiune pe site, daca spui ca doresti preluarea acelei sectiuni atat in ce priveste actualizarea permanenta cu informatii noi, cat si preluarea sectiunii de catre tine ca moderator ... Implementarea acestui proiect insa va dura ceva timp ... Sper ca in 1 sau 2 saptamani sa-l pot termina.

PS: - Astept si sugestii in ce priveste numele sectiunii, este foarte important, si asta inainte de a ma apuca de lucru ...

[ Edited Fri Mar 26 2010, 02:32AM ]


Back to top
cminor
Fri Mar 26 2010, 10:26AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
foarte frumos si interesant....
Felicitari pentru idee andreea.
Titlul cel mai nimerit, cred eu, ar fi, "Muzica de-a lungul timpului" sau si mai nimerit , conform celor spuse de iubescpianul, "Calendar Muzical"

Back to top
Calin A7
Fri Mar 26 2010, 07:48PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
Daca am inteles eu bine despre ce e vb as avea si eu o parere ...daca nu am inteles imi cer scuze.
Ar fi interesanta o astfel de sectiune dar eu sincer nu prea ii vad rostul ... aceste informatii le gasesti pe net ..iar cei interesati pot sa dea un search pe google,wikipedia, daca ii intereseaza, si afla tot.Va spun asta eu care ,fara modestie, am cam studiat istoria muzicii din perioada la care se face referire. Un alt aspect e ca acesta sectiune va fi "neinteresanta" ptr multi membri....e interzis de regulament sa aduc jicniri membrilor dar scuzati-ma ...50% din membri sunt lautari pe care ii intereseaza ritmuri de sarbe,hore pe altii tonuri seturi etc...o alta categorie sunt cei care doresc sa primeasca un raspuns la problema lor "care clapa e mai buna?" ori "cu ce soft sa inregistrez vocea?"...si in cele din urma mai exista o categorie care sunt axati exclusiv pe download....aa.. si sa nu uit incepatorii care vor soft-uri sa cante in locul lor sau sa converteasca midi din mp3. Oare cati din acesti membri sunt interesati (fie si ptr cultura lor muzicala) ca pe 26 martie 1988 Bruce Springsteen a inceput in Worcester turneul “Tunnel of Love” ? Sa nu se inteleaga ca vb pe un ton superior, sunt si eu un simplu membru..si sunt pregatit "sa mi-o iau pe coaja" de la membri care sunt de alta parere. Repet aceasta este o parere si nu doresc sa intru in polemici...iar daca cineva se simte ofensat rog mila si indurare.

Back to top
luchiana
Fri Mar 26 2010, 08:19PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
sustin ce zice Calin ... in cel mai bun caz eu propun sa se introduca o sectiune cu manifestarile ce VOR avea loc in viitorul apropiat (de ex festivalul BESTfEST .... Laurtarii au lansat un nou album si exemple audio )....

Back to top
VaseaB
Fri Mar 26 2010, 10:22PM

Registered Member #49
Joined: Fri May 30 2008, 10:03AM
Posts: 436
Eu unul apreciez vointa colegei noastre "iubescpianul" si as fi interesat de informatiile prezentate. Chiar daca imi plac horile, sarbele si cant foarte mult muzica populara , asta nu inseamna ca nu as dori sa iau la cunostinta informatii despre alte genuri muzica. Poate eu sunt comod si nu vreau sa caut pe google aceste informatii, poate astept mura-n gura si de aceea sunt deacord cu ideea colegei noastre "iubescpianul". E buna si ideea colegei Anuta referitor la prezentarea manifestarilor ce vor avea loc in viitorul apropiat.

Back to top
seby_69
Fri Mar 26 2010, 10:59PM
Registered Member #1388
Joined: Tue Sep 09 2008, 12:26PM
Posts: 224
p-tru ce spui tu CalinA7,ar trebui inventat (asta in cazul ca nu este) un site al profesionistilor,unde sa se inregistreze cei ,,doxa" de muzica!carora nu le mai trebuie sfaturi!!....cam greu nu??? cel putin in domeniul asta!!

Back to top
luchiana
Fri Mar 26 2010, 11:42PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
hai mai Seby........nu cred ca nu ii trebuie nimanui nici un sfat, nu cred ca tre sa imparti membrii de aici in doxa, praf sau jmekeri ..... si Calin nu e un om din categoria asta..... si-a expus parerea (eu o sustin) .....si si-a asumat-o ....

[ Edited Sat Mar 27 2010, 10:50AM ]


Back to top
admin
Sat Mar 27 2010, 03:32AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Fiecare are dreptul sa-si spuna parerea, atata vreme cat o face in mod civilizat, si asta nu tine de cat cunoaste sau cat nu cunoaste acel cineva in muzica, odata ce este membru pe acest site, inseamna ca si parerea lui conteaza ... Noi de la bun inceput cam "triem" utilizatorii, va reamintesc ca, inregistrarea pe acest site se face numai pe baza de invitatie ... Daca ati sti voi cati sunt refuzati, v-ati minuna ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ...

Back to top
cminor
Sat Mar 27 2010, 08:51AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
eu cred ca aceste informatii ar duce la cresterea rank-ului de cautare pe google., la atragerea de noi useri, si un plus de informatie.
De ce sa nu gasesti aceste informatii aici, cand le cauri pe Google?
In plus cred ca pot fi o lectura placuta, ca m-am saturat sa citesc doar de tambale, styluri si samplere ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap